Miasto

Związki partnerskie – debata

25 stycznia br. Sejm odrzucił projekty ustaw o związkach partnerskich. Porozmawiajmy o tym, o możliwościach rozwiązań prawnych i oczekiwaniach.

Kolejnym tematem, na który chce zwrócić uwagę Klub Krytyki Politycznej w Koszalinie, są związki partnerskie.

Polska jest krajem bez prawnych regulacji formalnych związków partnerskich. Kilkanaście lat temu senatorka prof. Maria Szyszkowska przedstawiła polski projekt ustawy o związkach partnerskich, zatwierdzony przez Senat, nie został poddany głosowaniu w Sejmie IV kadencji z powodu niewprowadzenia go w porządek obrad, co skutkowało tym, że projekt przepadł. W 2009 roku powstała Grupa Inicjatywna ds. związków partnerskich, która założyła przeprowadzenie konsultacji społecznych dot. oczekiwań w kwestii regulacji prawnej związków partnerskich w Polsce oraz zainicjowanie debaty publicznej na ten temat. Dzięki temu powstał projekt ustawy. 25 stycznia br. Sejm odrzucił projekty ustaw o powołaniu związków partnerskich. Faktem jest, że w naszym kraju żyją pary, które potrzebują takiej regulacji prawnej – zarejestrowanego związku partnerskiego.

21 lutego, we czwartek, o godz. 18.30 w Minibrowarze „Kowal” przy ul. Grunwaldzkiej wraz z zaproszonymi gośćmi, jak również ze zgromadzoną publicznością, chcemy porozmawiać o związkach, partnerach życiowych bez żadnych praw, możliwościach rozwiązań prawnych i oczekiwaniach.

Gośćmi specjalnymi będą:

Paweł Michalak, senator VI kadencji (2005-2007 z listy PiS)

Adam Ostaszewski, prawnik (SLD)

Osoby żyjące w związkach partnerskich (jedno- i dwupłciowych).

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij