Miasto

Zdrowie… prywatną sprawą pacjenta? – dyskusja

Dlaczego nasza służba zdrowia jest chora? I jak ją uzdrowić? Rozmowa z ekspertami i pacjentami.

Co może pacjent w machinie sytemu ochrony zdrowia? Czekać, mieć cierpliwość … i nadzieję, na właściwą i skuteczną reformę, sprawne zarządzanie, skuteczne działanie.

Tym razem pochylimy się w naszej debacie nad, jakże istotnym, problemem służby zdrowia. Zapytamy naszych ekspertów o przyczyny i następstwa złej kondycji systemu ochrony zdrowia w Polsce i w naszym mieście, porozmawiamy o refundacji leków i świadczeń medycznych, być może uda nam się (jako jedynym w kraju) ustalić kto ponosi odpowiedzialność za brak ubezpieczenia pacjenta i jakie są tego konsekwencje… Wspólnie zastanowimy się, co można zmienić i jak to zrobić, by zdrowie odzyskało swą wartość indywidualną i zbiorową.

22 kwietnia, poniedziałek, godz. 18.00, Park Caffe, ul. Adama Asnyka 11, Koszalin

Do tej pory udział potwierdzili:

– „niezadowolony” pacjent;

Urszula Dziurewicz – ordynatorka Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dorosłych, koordynatorka ds. świadczeń zdrowotnych;

Marek Hok (PO) – lekarz, poseł na Sejm VII kadencji, członek Sejmowej Komisji Zdrowia, były dyrektor szpitala;

Jolanta Dahlke-Miś – wiceprezeska Okręgowej Rady Aptekarskiej w Koszalinie.

Inspiracją do rozmowy jest książka Zdrowie. Przewodniku Krytyki Politycznej.


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij