Miasto

Zbigniew Brzoza i Wojtek Zrałek-Kossakowski (KP) pokierują Festiwalem Łódź Czterech Kultur

Z radością informujemy, że Wojtek Zrałek-Kossakowski (KP) został zastępcą dyrektora artystycznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur. 

Z radością informujemy, że Wojtek Zrałek-Kossakowski (KP) został zastępcą dyrektora artystycznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Dyrektorem artystycznym został reżyser teatralny i wykładowca łódzkiej PWSFTViT Zbigniew Brzoza. Duet Brzoza i Zrałek-Kossakowski, znany m.in. z przygotowania w gdańskim Teatrze Wybrzeże nagradzanego spektaklu Sprawa operacyjnego rozpoznania opartego na Płomieniach Stanisława Brzozowskiego i historię ruchu Wolność i Pokój, ma kierować Festiwalem przez 3 lata.

Program planowanej na okres 10–19 maja 2013 roku edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur budowany jest wokół dwóch podstawowych idei: tożsamości i obywatelskości. Tożsamość, to oczywiście wielokulturowe dziedzictwo Łodzi, ale także jej skomplikowana historia, w tym robotnicza i przemysłowa. Historia niesamowitego rozwoju miasta, ale też jego upadku, to historia wykluczenia i historia buntu. To również tragiczna historia Żydów. I wreszcie historia najnowsza: historia miasta tożsamości… poszukującego.

Tożsamości miasta nie da zbudować się bez zaangażowania jego mieszkańców, bez poczucia obywatelskości. Chcemy zaangażować w Festiwal obywateli Łodzi: przez włączanie łodzian do poszczególnych projektów, przez stworzenie w ramach Festiwalu przestrzeni, w której obywatele Łodzi będą mogli się wypowiedzieć.

Wszystkie wydarzenia festiwalowe będą odbywały się w otwartej przestrzeni miejskiej, na wszystkie wstęp będzie wolny.  Organizatorem Festiwalu zostało Muzeum Miasta Łodzi.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij