Miasto

„Z daleka widok jest piekny” – pokaz filmu

Pokaz filmu Anny i Wilhelma Sasnalów, laureata nagrody "Nowe Filmy Polskie" na 11. MFF Nowe Horyzonty. 11 stycznia, piątek, godz. 19.00, Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30, Częstochowa

Pokaz filmu Anny i Wilhelma Sasnalów Z daleka widok jest piękny, laureata nagrody „Nowe Filmy Polskie” na 11. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

11 stycznia, piątek, godz. 19.00, Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30, Częstochowa

Z daleka widok jest piękny Anny i Wilhelma Sasnalów to wielkie odkrycie festiwalu Era Nowe Horyzonty. To pierwszy polski film, który nawiązuje pozbawiony kompleksów, estetyczny dialog z obecnym od lat na Nowych Horyzontach kinem światowym (trudno oprzeć się zwłaszcza skojarzeniom z twórczością mającego w tym roku retrospektywę we Wrocławiu Brunona Dumonta). A przy tym jest to kino dotykające najbardziej bolesnych problemów polskiej wspólnoty. Do tej pory  kino fabularne nie było w stanie ich podjąć.
Jakub Majmurek, Krytyka Polityczna


Pokazy w Klubach Krytyki Politycznej odbywają się dzięki uprzejmości twórców, producentów i dystrybutora filmu Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij