Miasto

„Z daleka widok jest piękny” – pokaz filmu

Jako Klub KP w Gnieźnie na początek roku zapraszamy na mocne kinowe uderzenie - film Anki i Wilhelma Sasnali. 18 stycznia, piątek, godz. 18.30, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Jako Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie na początek roku zapraszamy na mocne kinowe uderzenie. Zapewne będzie to jedyna możliwość by spotkać się z filmem Z daleka widok jest piękny na dużym ekranie w naszym mieście.

Obiecujemy, że będzie to niezapomniane przeżycie artystyczne i wyjątkowa okazja aby zapoznać się z twórczością Wilhelma Sasnala, jednego z najbardziej znanych na świecie polskich artystów wizualnych. Współreżyserką tego filmu jest Anna Sasnal redaktorka i scenarzystka.

18 stycznia, piątek, godz. 18.30, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, ul. Łubieńskiego, Gniezno

Z daleka widok jest piękny Anny i Wilhelma Sasnalów to wielkie odkrycie festiwalu Era Nowe Horyzonty. To pierwszy polski film, który nawiązuje pozbawiony kompleksów, estetyczny dialog z obecnym od lat na Nowych Horyzontach kinem światowym (trudno oprzeć się zwłaszcza skojarzeniom z twórczością mającego w tym roku retrospektywę we Wrocławiu Brunona Dumonta). A przy tym jest to kino dotykające najbardziej bolesnych problemów polskiej wspólnoty. Do tej pory  kino fabularne nie było w stanie ich podjąć.
Jakub Majmurek, Krytyka Polityczna


Pokazy w Klubach Krytyki Politycznej odbywają się dzięki uprzejmości twórców, producentów i dystrybutora filmu Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij