Miasto

Wybory prezydenckie w USA. Najlepszy najgorszy rok dla kobiet

Goście: Agnieszka Graff, Aleksander Smolar, Jakub Dymek, Agata Diduszko-Zyglewska.

Czy polityka kiedykolwiek stanie się kobietą?

Głosami Amerykanów Hillary Clinton nie będzie pierwszą kobietą-prezydentem w historii tego kraju. Choć wydawać by się mogło, że udział kobiet w polityce jest czymś naturalnym, aktualnie pełnią one kluczowe funkcje jedynie w siedemnastu państwach. W trakcie spotkania podsumujemy rok, który mógł być przełomowy dla pozycji kobiet w debacie publicznej na całym świecie, ale czy takim się stał? Czy wciąż mocno osadzony szklany sufit w końcu runie? Czy aktualne wydarzenia w USA mają przełożenie na siłę głosu kobiet w Polsce?

17 listopada, czwartek, godz. 18.00, American Center Warsaw, ul. Koszykowa 26/28, Warszawa

Debatować będą:

Agnieszka GraffAnglistka, feministka, pisarka. Stypendystka Fundacji Fulbrighta. Pracuje w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW i wykłada na warszawskich studiach podyplomowych Gender Studies.

Aleksander Smolarpolitolog, publicysta, zastępca przewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu; członek International Forum Research Council w Waszyngtonie; członek Rady Dyrektorów Institute for Human Sciences przy Boston University; w latach 1992-1993 – doradca ds. polityki zagranicznej premier Hanny Suchockiej. Prezes Fundacji Batorego od 1990 roku.

Jakub Dymek kulturoznawca, dziennikarz i publicysta Dziennika Opinii Krytyki Politycznej. Absolwent MISH na Uniwersytecie Wrocławskim, studiował Gender Studies w IBL PAN i nauki polityczne na Uniwersytecie Północnej Karoliny w USA.

Spotkanie moderować będzie Agata Diduszko-Zyglewska – dziennikarka, animatorka kultury, aktywistka miejska; współautorka dokumentu „Miasto kultury i obywateli. Program rozwoju kultury w Warszawie do roku 2020”; absolwentka Instytutu Anglistyki UW; studiowała też w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz Instytucie Sztuki PAN.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij