Miasto

Wolność: Kongres Rysowników

Czym jest dla was wolność we współczesnym społeczeństwie? Odpowiedzi będzie można udzielić na kilku metrach kwadratowych karton-gipsu.

Czym jest dla was wolność we współczesnym społeczeństwie? Co jej dziś zagraża? Jak możemy temu przeciwdziałać? Czy 4 czerwca powinien być dla nas radosnym świętem wolności?

Odpowiedzi będą Państwo mogli udzielić na kilku metrach kwadratowych karton-gipsu. Będą farby i kredki. A także kamera – dla tych, którzy wolą słowo od obrazu.

4 czerwca, wtorek, g. 16.00–20.00, plac Wolności (przy wejściu do Muzeum Kanału „Dętka”)

Kongres Rysowników (wg pomysłu Pawła Althamera) jest częścią cyklu „Kanon Idei”, na który głosowali Państwo wczesną wiosną. Wybrali Państwo trzy pojęcia: wolność, empatię i solidarność. Teraz przygotowujemy akcje plenerowe, wykłady i dyskusje wokół tych haseł. Wypełnijmy je treścią, dyskutujmy o nich, interpretujmy je na różne sposoby. Które z nich są ważne dla lewicy, które wymagają zdefiniowania na nowo?

Zapraszamy do współtworzenia Kanonu Idei. Więcej szczegółów wkrótce!

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Partner: Muzeum Miasta Łodzi

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij