Miasto

„Woda” w BWA – koncert

Premiera teledysku "Woda", koncert zespołu MATE. Gościem specjalnym będzie autor animacji do muzyki Mate, Stefan Hanćkowiak.

20 maja, poniedziałek, godz. 20.00, BWA, Aleja Niepodległości 19, Zielona Góra

MATE to autorski projekt muzyczny łączący folkową pasję, jazzową świadomość, rockowy pazur oraz poetyckie teksty o życiu i miłości w wielką pigułkę pozytywnej energii. Zespół jest m.in. laureatem Mayday Rock Festiwal, Rock In Minsk Fest, Wake Up & Live. W 2008 roku (wraz z pieśniarką AlinK.Sarit) stworzył muzykę do spektaklu Wizyta starszej pani w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze. W 2013 roku grupa zebrała świetne opinie od jury programu Must Be The Music, a także, po programie, od widzów z całej Polski w prywatnych mailach i internetowych komentarzach. To potwierdzenie wartości zespołu wpłynęło bardzo motywująco na ostatnie działania grupy. Efektem jest nowy singiel i teledysk Stefana Hanćkowiaka, a za kilka miesięcy, jak zapowiadają muzycy, długo oczekiwana płyta podsumowująca dotychczasową, kilkuletnią, pracę zespołu.

Na propozycję stworzenia teledysku do utworu Woda entuzjastycznie odpowiedział Stefan Hanćkowiak, malarz, twórca animacji, eksperymentujący muzyk, dydaktyk, absolwent edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Artysta znany jest z realizacji charakteryzujących się świadomie zinfantylizowaną formą, która stawia nas bezbronnych niczym dzieci wobec ważnych tematów człowieczej egzystencji.

Efekt wspólnej pracy Stefana Hanćkowiaka i zespołu Mate będzie można zobaczyć w zielonogórskim BWA.

Wstęp wolny.

Premierę teledysku i kolejne poczynania zespołu wspiera Bunkier Kultury. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Bunkier Kultury, wspierającego twórczość lokalnych artystów, we współpracy ze Szkołą Myślenia Twórczego i Biurem Wystaw Artystycznych.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij