Miasto

Wiosna antyrasistowska

Warsztat antydyskryminacyjny, akcja społeczna, projekcje filmów „Barking tylko dla białych” i „Zabić drozda”. Wydarzanie przeniesione na kwiecień.

Lublin przez wieki był miastem wielokulturowym, zamieszkałym przez osoby o różnym pochodzeniu i wyznających inne religie. Po wielu powojennych latach, znowu widzimy na ulicach Lublina studentów i studentki z różnych krajów, a także odwiedzających miasto zagranicznych turystów. Widzimy jak na naszych oczach Lublin ponownie otwiera się na różnorodność.

Problem rasizmu, dyskryminacji oraz mowy nienawiści jest obecny także w naszym mieście. W ostatnich latach w Lublinie dochodzi do coraz większej ilości incydentów o charakterze rasistowskim. Dlatego też zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Lublina do aktywnego udziału w wydarzeniach podczas Wiosny Antyrasistowskiej.

Pokażmy, że Lublin jest miastem otwartym na różnorodność.

Program:

21 marca, czwartek

godz. 17.00, warsztat antydyskryminacyjny, kawiarnio-księgarnia Spółdzielnia, ul. Peowiaków 11

Uczestniczki i uczestnicy warsztatu zdobędą wiedzę na temat powstawania i funkcjonowania stereotypów i uprzedzeń oraz działania mechanizmu dyskryminacji. Nauczą się rozpoznawać źródła i formy dyskryminacji w życiu społecznym ze szczególnym uwzględnieniem wykluczenia ze względu na płeć i pochodzenie etniczne/wyznanie. Podczas warsztatu zapoznamy was z umiejętnościami praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy i reagowania w sytuacjach dyskryminacji. Udział w warsztacie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy do 20 marca: lublin8[at]amnesty.org.pl

godz. 19.00 projekcja filmu Barking tylko dla białych, Kawiarnia Kawka, ul. Okopowa 9 i 1/2

22 marca, piątek

godz. 19.00 projekcja filmu Zabić drozda, Kawiarnia Kawka, ul. Okopowa 9 i 1/2

23 marca, sobota

godz. 13.00-14.00 Wiosna antyrasistowska – akcja społeczna, Brama Krakowska

Odśwież kontakty – wyślij wiosenną pocztówkę do rodziny lub znajomych.

Zrób porządki w swojej szafie – przynieś koszulkę i odbij na miejscu logo naszej akcji

godz. 20.00 Afterparty, Przestrzeń Inicjatyw Twórczych Tektura, ul. Wieniawska 15a

Z UWAGI NA POGODE WYDARZENIA ODBĘDĄ SIĘ W KWIETNIU

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij