Miasto

Wiosna antyrasistowska

Warsztat antydyskryminacyjny, akcja społeczna, projekcje filmów „Barking tylko dla białych” i „Zabić drozda”. Wydarzanie przeniesione na kwiecień.

Lublin przez wieki był miastem wielokulturowym, zamieszkałym przez osoby o różnym pochodzeniu i wyznających inne religie. Po wielu powojennych latach, znowu widzimy na ulicach Lublina studentów i studentki z różnych krajów, a także odwiedzających miasto zagranicznych turystów. Widzimy jak na naszych oczach Lublin ponownie otwiera się na różnorodność.

Problem rasizmu, dyskryminacji oraz mowy nienawiści jest obecny także w naszym mieście. W ostatnich latach w Lublinie dochodzi do coraz większej ilości incydentów o charakterze rasistowskim. Dlatego też zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Lublina do aktywnego udziału w wydarzeniach podczas Wiosny Antyrasistowskiej.

Pokażmy, że Lublin jest miastem otwartym na różnorodność.

Program:

21 marca, czwartek

godz. 17.00, warsztat antydyskryminacyjny, kawiarnio-księgarnia Spółdzielnia, ul. Peowiaków 11

Uczestniczki i uczestnicy warsztatu zdobędą wiedzę na temat powstawania i funkcjonowania stereotypów i uprzedzeń oraz działania mechanizmu dyskryminacji. Nauczą się rozpoznawać źródła i formy dyskryminacji w życiu społecznym ze szczególnym uwzględnieniem wykluczenia ze względu na płeć i pochodzenie etniczne/wyznanie. Podczas warsztatu zapoznamy was z umiejętnościami praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy i reagowania w sytuacjach dyskryminacji. Udział w warsztacie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy do 20 marca: lublin8[at]amnesty.org.pl

godz. 19.00 projekcja filmu Barking tylko dla białych, Kawiarnia Kawka, ul. Okopowa 9 i 1/2

22 marca, piątek

godz. 19.00 projekcja filmu Zabić drozda, Kawiarnia Kawka, ul. Okopowa 9 i 1/2

23 marca, sobota

godz. 13.00-14.00 Wiosna antyrasistowska – akcja społeczna, Brama Krakowska

Odśwież kontakty – wyślij wiosenną pocztówkę do rodziny lub znajomych.

Zrób porządki w swojej szafie – przynieś koszulkę i odbij na miejscu logo naszej akcji

godz. 20.00 Afterparty, Przestrzeń Inicjatyw Twórczych Tektura, ul. Wieniawska 15a

Z UWAGI NA POGODE WYDARZENIA ODBĘDĄ SIĘ W KWIETNIU

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij