Miasto

Widzę miasto – widzę ludzi

Warsztaty z fotografem poprzedzone pokazem fragmentu filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" we wtorek, 10 lutego o godz. 13.30.

Czy próbowałeś robić zdjęcia przypadkowym osobom, zwierzętom albo miejscom w Twojej okolicy? Chciałabyś dowiedzieć się, po co i jak można fotografować sytuacje w swoim najbliższym otoczeniu?

We wtorek, 10 lutego pasjonat fotografii pokaże, jak najprościej wykonać ciekawe zdjęcie i omówi z Wami Wasze własne fotografie. Przed warsztatami pokażemy fragmenty filmu „Nowojorska ulica w obiektywie” i porozmawiamy o tym, dlaczego warto zainteresować się robieniem zdjęć i jak bardzo jest to proste. Wystarczy do tego zwykły aparat w telefonie komórkowym.

Właśnie ruch! To on jest kolejnym bohaterem dokumentu tuż po artystach i mieście. Pędzące samochody, śpieszący się ludzie, gesty, zrywy, fale tłumu i wyćwiczone manewry fotografów – taniec w rytm niesłyszalnej muzyki. Mógłbym tak pisać i pisać. Najbardziej po filmie chciało mi się fotografować.

(fragment recenzji filmu „Nowojorska ulica w obiektywie”)

Warsztaty z fotografem, 10 lutego  o godz. 13.30 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p. Gdańsk. Wstęp wolny.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij