Miasto

Warsztaty dla dzieci ze „Współpracą”

Pierwsze warsztaty czytelnicze będą oparte na opowiadaniu „Mądre świnie, zwycięskie mrówki”.

Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie zaprasza na  warsztaty dla dzieci zainspirowane książką Współpraca. Przewodnik dla dzieci wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej, które są częścią projektu „Sztuka współdziałania”.

Inicjatywa realizowana m.in. wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna, ma promować wśród najmłodszych ideę zaangażowania w życie społeczne oraz kolektywnych działań na rzecz poprawy najbliższego otoczenia i nie tylko.

13 czerwca, czwartek, g.10, Filia nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, Gniezno

Pierwsze warsztaty czytelnicze będą oparte na opowiadaniu „Mądre świnie, zwycięskie mrówki” z „Współpracy. Przewodnika dla dzieci”.

O warsztatach:


Współpraca jest potrzebna w wielu dziedzinach życia rodzinnego, szkolnego, zawodowego, społecznego… Współpracują ze sobą nie tylko ludzie. Robią to też pszczoły i mrówki, ryby i słonie.

W ciekawy i przystępny sposób o współdziałaniu opowiada książka: „Współpraca. Przewodnik dla dzieci”. Łatwiej, szybciej, skuteczniej ale i weselej jest działać wspólnie. Współpracując można dokonać wielkich rzeczy.

Jedna z autorek, działaczka społeczna i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, Janina Ochojska opowiada, jak istotna jest współpraca ludzi przy organizacji konwojów z pomocą do krajów potrzebujących, owładniętych wojną albo podczas budowania studni dla Sudańczyków.

Janusz Ambroży, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna zaprasza na cykl spotkań realizowanych w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15 i w Filii nr 2.

Przygotowanie i realizacja warsztatów: bibliotekarze Ewa Jaworska i Magdalena Karpińska przy wsparciu Kamili Kasprzak (Klub KP w Gnieźnie).

Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Gniezna.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij