Miasto

Tydzień weganizmu

Dieta roślinna może być niezwykle barwna, bogata w smaki i zapachy i co ważniejsze zdrowa. Zapraszamy na pokazy filmu, debatę, warsztaty o weganizmie.

Tydzień Weganizmu to coroczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Empatia.

Weganizm, choć najczęściej kojarzony z restrykcyjną dietą, jest sposobem na życie praktykowanym przez osoby, którym bliska jest idea szacunku dla życia we wszystkich jego przejawach.

Weganizm nie wymaga od praktykujących go ascezy i umartwień, nie zagraża też życiu ani zdrowiu! Dieta roślinna może być niezwykle barwna, bogata w smaki i zapachy i co ważniejsze zdrowa – pod warunkiem, że jest odpowiednio skomponowana (prezentacja Wegetarianizm rozwiązaniem na choroby cywilizacyjne). O tym właśnie chcemy rozmawiać ze wszystkimi zainteresowanymi osobami, chętnie podzielimy się własnym doświadczeniem, życiowym i kulinarnym, wymienimy przepisy, opowiemy o wegańskich blogach. I wspólnie przygotujemy coś pysznego (wegewarsztaty).

Chcemy również, by Tydzień Weganizmu stał się kolejną okazją do przypominania praw zwierząt i podjęcia refleksji na temat ich traktowania (projekcja filmu Królestwo spokojupodróż do domu).

Program

9 kwietnia, środa, godz. 17.00, film Królestwo spokojupodróż do domu BASTA! Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt (wstęp wolny)

10 kwietnia, czwart10 ek, godz 17.00, wegewarsztaty (wstęp: owoc)

11 kwietnia, piątek, godz 17.00, prezentacja i debata Wegetarianizm rozwiązaniem na choroby cywilizacyjne (Dorota Oyedemi). W tym dniu istnieje możliwość dokonania testów na alergeny (cena 399 zł), oraz zakupu książek o tematyce wegetariańskiej i zdrowego żywienia (wstęp wolny).

Wszystkie atrakcje Tygodnia Weganizmu w Koszalinie odbędą się w Centrali Artystycznej. Serdecznie zapraszamy!!!

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać