Miasto

Tuwim polityczny – manifestacja poetycka

Pod magistratem odczytamy głośno wybrane wiersze poety, a wychodzący z pracy urzędnicy będą mogli się do nas przyłączyć.

Warsztaty robienia transparentów
20 maja 2013, poniedziałek, g. 19.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 101 (lewa oficyna)

MANIFESTACJA POETYCKA
21 maja 2013, wtorek, g. 16.40, ul. Piotrkowska 104, przed wejściem do Urzędu Miasta

Czy poezja Juliana Tuwima jest nadal aktualna? Czy treści społeczne i polityczne w niej zawarte pasują do współczesnej rzeczywistości? Chcemy to sprawdzić. W tym celu zapraszamy na manifestację „Tuwim polityczny” pod Urzędem Miasta Łodzi, na której głośno odczytamy wybrane wiersze poety i zaprezentujemy ciekawe cytaty na transparentach. Godzinę manifestacji zaplanowaliśmy tak, żeby wychodzący z pracy urzędnicy mogli się do nas przyłączyć.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w manifestacji poetyckiej zapraszamy dzień wcześniej o godz. 19 do Świetlicy Krytyki Politycznej na warsztaty, na których będziemy ćwiczyć recytację wierszy i wykonanie transparentów z cytatami.

Wydarzenia projektu TUTAJ TUWIM objęła honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. Jest on dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi oraz objęty opieką merytoryczną Fundacji im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim. Naszymi partnerami są Dom Literatury i łódzkie MPK.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij