Miasto

Toruń, lipiec-sierpień: Letnia czytelnia

W wakacje zapraszamy do Letniej czytelni Krytyki Politycznej. W Toruniu znajdziecie nas na placu Rapackiego, obok fontanny Cosmopolis.

W wakacje zapraszamy do Letniej czytelni Krytyki Politycznej. W Toruniu znajdziecie nas na placu Rapackiego, obok fontanny Cosmopolis.

Czytelnia otwarta w godz. 12.00-17.00

Przenosimy na lato czytelnie z budynków do przestrzeni miejskiej. Budujemy półkę pod drzewem, ustawiamy leżaki przy parkowych alejkach, kładziemy koce na trawie i zapraszamy do wspólnego czytania. Zamieniamy miejskie parki w parki książki. W letnich czytelniach czekają książki i gazety, literatura i dobra publicystyka, warsztaty dla dzieci „Fabryka książek” oraz przygotowany specjalnie na tę okazję „Kurier kultura” o książkach. Zapomnieliście książki wychodząc na spacer do parku, wstąpcie do letniej czytelni i wypożyczcie coś do poczytania. Nie zdążycie przeczytać wszystkich książek w lato, po zamknięciu letnich czytelni książki w nich zgromadzone znajdziecie w bibliotece miejskiej.

Latem znajdziecie nas także w innym miastach w Polsce:

Białystok – Park Stary im. Księcia Józefa Poniatowskiego
Cieszyn – przed Świetlicą „Na granicy”, ul. Zamkowa 1
Gdynia – plaża obok kawiarni F.Minga (początek Bulwaru Nadmorskiego)
Łódź – plac Wolności
Katowice – podczas Off Festivalu 3-5 sieprnia

Projekt „Park książki” realizowany jest przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij