Miasto

Technokultura. Naukosztuka

O związkach nauki, techniki i sztuki będą rozmawiać Magdalena Herbst (Fab-Lab Łódź) Marcin Zaród (KP Łódź, Obywatele Nauki).

Czy szkiełko i oko nauki muszą stać w opozycji wobec wrażliwości sztuki? Dlaczego nauka i technika potrzebują kultury? Jak technika inspiruje sztukę?

17 czerwca, poniedziałek, g. 18.00, Świetlica KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101

Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi zaprasza na spotkanie w cyklu „Mediakcje”, poświęcone związkom technonauki i kultury. Spróbujemy zobaczyć dlaczego nauka i kultura potrzebują siebie nawzajem. Skupimy się też na oddolnej twórczości kulturalnej i lokalnych inicjatywach naukowych.

W spotkaniu udział wezmą: Magdalena Herbst (Fab-Lab Łódź). Współorganizatorka Fab-Labu Łódź, Aktywistka kulturalna i edukacyjna. Marcin Zaród (Krytyka Polityczna Łódź, Obywatele Nauki) Fizyk, metodyk i popularyzator nauki. Członek zespołu Krytyki Politycznej w Łodzi

Projekt „Mediakcje” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij