Miasto

Szczecin, sierpień: Sztuka krytyczna w natarciu

Pokaz trylogii Yael Bartany: I zadziwi się Europa…; pokaz filmów Artura Żmijewskiego: Powtórzenie, Polak w szafie, Katastrofa, Nasz śpiewnik;
pokaz slaidshow Joanny Rajkowskiej Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich.
Od 4 do 25 sierpnia, Zona Sztuki Aktualnej, pl. Żołnierza Polskiego 2, wejście od ul. Tkackiej, Szczecin

W Galerii Akademii Sztuki w Szczecinie Zonie Sztuki Aktualnej zaprezentowane zostaną prace artystów prekursorów i/lub kontynuatorów tzw. sztuki krytycznej, której rozkwit nastąpił po 1988r.

Seria projekcji będzie przybliżać działalność artystyczną Yael Bartany – artystki, która reprezentowała Polskę na 54. biennale w Wenecji, a także Artura Żmijewskiego – kuratora 7. Berlin Biennale i Joanny Rajkowskiej- artystki znanej głównie z realizacji instalacji w przestrzeni publicznej.

Zona Sztuki Aktualnej, pl. Żołnierza Polskiego 2, wejście od ul. Tkackiej, Szczecin

Wydarzenie składa się z trzech, tygodniowych części:

Tydzień 1:
Pokaz trylogii Yael Bartany: I zadziwi się Europa…
To trylogia filmowa, która reprezentowała Polskę na 54. Biennale w Wenecji.

Otwarcie 4 sierpnia o godzinie 18.00, po projekcji dyskusja. Pracę można oglądać codziennie/wtorek-piątek/ w godzinach 15.00-19.00 do 10 sierpnia.

Tydzień 2:
Pokaz filmów Artura Żmijewskiego: Powtórzenie, Polak w szafie, Katastrofa, Nasz śpiewnik;

Otwarcie 11 sierpnia o godzinie 18.00, po projekcji planowana jest dyskusja. Prace można oglądać codziennie/wtorek-piątek/ w godzinach 15.00-19.00 do 17 sierpnia.

Tydzień 3:
Pokaz Joanny Rajkowskiej: slaidshow Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich
Prezentowane będą także wydruki z prasy na temat tego, jak się skończyła historia pracy Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich.

Otwarcie 18 sierpnia o godzinie 18.00, po pokazie dyskusja. Historia pracy Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich prezentowana będzie od 21 do 24 sierpnia w godzinach 15.00-19.00. Zakończenie wydarzenia nastąpi 25 sierpnia.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij