Miasto

Szczecin, sierpień: Sztuka krytyczna w natarciu

Pokaz trylogii Yael Bartany: I zadziwi się Europa…; pokaz filmów Artura Żmijewskiego: Powtórzenie, Polak w szafie, Katastrofa, Nasz śpiewnik;
pokaz slaidshow Joanny Rajkowskiej Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich.
Od 4 do 25 sierpnia, Zona Sztuki Aktualnej, pl. Żołnierza Polskiego 2, wejście od ul. Tkackiej, Szczecin

W Galerii Akademii Sztuki w Szczecinie Zonie Sztuki Aktualnej zaprezentowane zostaną prace artystów prekursorów i/lub kontynuatorów tzw. sztuki krytycznej, której rozkwit nastąpił po 1988r.

Seria projekcji będzie przybliżać działalność artystyczną Yael Bartany – artystki, która reprezentowała Polskę na 54. biennale w Wenecji, a także Artura Żmijewskiego – kuratora 7. Berlin Biennale i Joanny Rajkowskiej- artystki znanej głównie z realizacji instalacji w przestrzeni publicznej.

Zona Sztuki Aktualnej, pl. Żołnierza Polskiego 2, wejście od ul. Tkackiej, Szczecin

Wydarzenie składa się z trzech, tygodniowych części:

Tydzień 1:
Pokaz trylogii Yael Bartany: I zadziwi się Europa…
To trylogia filmowa, która reprezentowała Polskę na 54. Biennale w Wenecji.

Otwarcie 4 sierpnia o godzinie 18.00, po projekcji dyskusja. Pracę można oglądać codziennie/wtorek-piątek/ w godzinach 15.00-19.00 do 10 sierpnia.

Tydzień 2:
Pokaz filmów Artura Żmijewskiego: Powtórzenie, Polak w szafie, Katastrofa, Nasz śpiewnik;

Otwarcie 11 sierpnia o godzinie 18.00, po projekcji planowana jest dyskusja. Prace można oglądać codziennie/wtorek-piątek/ w godzinach 15.00-19.00 do 17 sierpnia.

Tydzień 3:
Pokaz Joanny Rajkowskiej: slaidshow Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich
Prezentowane będą także wydruki z prasy na temat tego, jak się skończyła historia pracy Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich.

Otwarcie 18 sierpnia o godzinie 18.00, po pokazie dyskusja. Historia pracy Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich prezentowana będzie od 21 do 24 sierpnia w godzinach 15.00-19.00. Zakończenie wydarzenia nastąpi 25 sierpnia.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij