Miasto

Szabelski: #idenawozku

Postanowiłem usiąść na dwa dni na wózku i obejść w ten sposób Szydłowiec. Fotografie ze spaceru prezentowane będą w witrynach sklepowych i na Instagramie.

Tak jak większość ludzi nie jestem w stanie w pełni wyobrazić sobie, z jakimi przeszkodami mają do czynienia osoby niepełnosprawne w przestrzeni miejskiej. Żeby nie patrzeć na temat z góry, postanowiłem sam usiąść na dwa dni na wózku i obejść w ten sposób Szydłowiec. Wszystkie fotografie wykonałem więc z perspektywy pierwszej osoby.

Użycie do robienia zdjęć telefonu komórkowego, który jest w posiadaniu każdego, ma dodać im autentyzmu i charakteru spontaniczności. Równolegle do prezentacji fotografii w szydłowieckich witrynach sklepowych, pod adresem http://instagram.com/idenawozku# działa specjalny kanał, gdzie można zobaczyć oraz skomentować więcej zdjęć.

Instagram nie jest kojarzony z takim przekazem, jak projekt „JesteśMY”, w ramach którego robimy cykl działań w Szydłowcu. Obok prawie 134 milionów zdjęć otagowanych #me (ja) czy 10,5 miliona z tagiem #dinner (obiad), warto umieścić wartościową treść, która może służyć czemuś więcej, niż tylko promocji własnej osoby.

Zobacz zdjęcia na Instagramie: #idenawozku

Cykl „JesteśMY” realizowany jest we współpracy Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego, Krytyki Politycznej i Towarzystwa Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat”. Projekt „JesteśMY” finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.


__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij