Miasto

Spotkanie z Adamem Leszczyńskim

Z autorem książki Eksperymenty na biednych Adamem Leszczyńskim rozmawiać będzie Magdalena Łuczyn (Krytyka Polityczna).

Z autorem książki Eksperymenty na biednych Adamem Leszczyńskim rozmawiać będzie Magdalena Łuczyn (Krytyka Polityczna).

wtorek, 13 grudnia, godz. 18.00, Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Jak pomagać skutecznie i jednocześnie mądrze? Co można zrobić, żeby biedni żyli lepiej? Jakie metody pomocy dotychczas się sprawdziły, a jakie nie?

Podczas spotkania książka dostępna będzie w promocyjnej cenie 25 zł.

Więcej o publikacji:

Darmowe podręczniki, szkolenia i nagrody dla nauczycieli, przekazywanie pieniędzy komitetom rodzicielskim – w co zainwestować, żeby dzieci w kenijskich szkołach opuszczały mniej godzin i dostały lepsze oceny na koniec roku? Otóż najlepiej wydać wszystkie pieniądze na… leki przeciwpasożytnicze. Do tych kontryintuicyjnych wniosków doszli ekonomiści w wyniku eksperymentu, który przyniósł przełom w długiej – bo toczącej się od setek lat – dyskusji: co można zrobić, żeby biedni żyli lepiej.

Adam Leszczyński – historyk, adiunkt w Instytucie Studiów Politycznych PAN, gdzie zajmuje się ideologiami modernizacyjnymi w krajach peryferyjnych (w tym w Polsce). Publicysta „Gazety Wyborczej” i reporter. Autor dwóch monografii o historii społecznej PRL, reportażu o epidemii AIDS Naznaczeni a także książek Dziękujemy za palenie. Dlaczego Afryka nie może sobie poradzić z przemocą, głodem, wyzyskiem i AIDS oraz Zbawcy mórz.

Książka ukazała się dzięki wsparciu Instytutu Nauk Politycznych PAN, współwydawcy publikacji.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij