Miasto

„Socjaldemokratyczna polityka społeczna”

Jakie powinny być priorytety postępowego i egalitarnego modelu modernizacji? Zapraszamy na debatę wokół publikacji.

22 kwietnia, poniedziałek, g. 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 101 (lewa oficyna)

W spotkaniu udział wezmą: Rafał Bakalarczyk, Agnieszka Dziemianowicz, Janina Petelczyc, Maria Skóra (autor i autorki publikacji, Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lasalle’a), poseł Cezary Olejniczak, Marcin Zaród (KP Łódź)
Prowadzenie: Michał Syska (Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lasalle’a)

„Na głośne ostatnio w publicystyce politycznej pytanie, czy Polskę stać na państwo opiekuńcze – odpowiadam: Polski nie stać na rezygnację z państwa opiekuńczego” – te słowa zmarłego w zeszłym roku wybitnego ekonomisty Tadeusza Kowalika stanowią motto książki Socjaldemokratyczna polityka społeczna, wydanej przez Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a i Fundację im. F. Eberta.

Publikacja przystępnie przedstawia treści, które razem tworzą rodzaj podręcznika dla osób działających na rzecz socjaldemokratycznej polityki. Opisane zostały różne obszary polityki społecznej, aktualne wyzwania oraz kwestie sporne. Książka prezentuje propozycje alternatywne wobec dominujących w polskim życiu politycznym i medialnym rozwiązań liberalnych i konserwatywnych. Podczas dyskusji z autorkami i autorami będziemy chcieli zastanowić się nad najważniejszymi wyzwaniami rozwojowymi dla Polski.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij