Miasto

Seksuologia Krytyczna | Imperializm waginalny? O kobietach nieheteronormatywnych

Seminarium prowadzone przez dr Agatę Loewe

Uniwersytet Krytyczny | Seksuologia krytyczna | Imperializm waginalny? O kobietach nieheteronormatywnych

Prowadzenie: dr Agata Loewe (Instytut Pozytywnej Seksualności)
Gościnie: Wiola Jaworska

10 października, poniedziałek, godz. 18.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Czym jest imperializm waginalny? O kobietach nieheteronormatywnych porozmawiamy z Wiolą Jaworską – psycholożką i psychoterapeutką. Swoje umiejętności psychoterapeutyczne rozwija w  Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. W pracy promuje pozytywne podejście do seksualności, które opiera się na świadomych  decyzjach związanych z seksualnością, poruszające tematykę między innymi LGBT, BDSM, poliamorii.

_________

Współczesna seksuologia przeżywa rozkwit. Dochodzi do rozłamów i podziałów w obrębie nauki, która niegdyś mogła być praktykowana jedynie przez medyków, później psychologów, a teraz przez innych reprezentantów/tki zawodów pomocowych. Jak wyznaczać standardy pracy z ludzką seksualnością? W jakim kierunku przesuwają się normy? Jakie wyzwania stoją przed specjalistami w erze „pigułki na wszystko“, nowych technologii oraz zmian definicji?

dr Agata Loewe – psychoterapeutka, seksuolożka, aktywistka na rzecz Ruchu Pozytywnej Seksualności oraz GSD (gender & sexual diversities). Założycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności oraz portalu www.pozytywnaseksualnosc.pl.
www.agataloewe.com
________

Kolejne spotkania cyklu:
7.11: Trendy w pornografii filmowej | gość: Antoni Ruszkowski
5.12: Miłość i seks. Na styku psychologii, seksuologii i rzeczywistości. | prowadzenie: dr Agata Loewe
Pozostałe seminaria Uniwersytetu Krytycznego w semestrze jesiennym.

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2014-2016” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

UM

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij