Miasto

Rzeszów chce Letnich czytelni

"Mają takie w Gdańsku, Poznaniu, Toruniu. Prowadzą je Kluby i Świetlice Krytyki Politycznej" - pisze "Gazeta Wyborcza".

„Rzeszowianie chcą, żeby na lato i wiosnę zainstalować na bulwarach sezonową czytelnię książek.” informuje „Gazeta Wyborcza” w Rzeszowie.

„Mają takie w Gdańsku, Poznaniu, Toruniu – pisze dalej „Gazeta”. – Kluby i świetlice „Krytyki Politycznej” w tych miastach, w których ma siedziby, od trzech lat prowadzą weekendowe plenerowe czytelnie w miejskich parkach. Np. w Toruniu taki punkt latem funkcjonuje na pl. Rapackiego, obok fontanny Cosmopolis. Aby wypożyczyć tam książkę, wystarczy podać imię i nazwisko oraz swój adres e-mailowy. Nie trzeba zostawiać żadnego dokumentu, ponieważ idea czytelni opiera się na zaufaniu.”

Bardzo cieszymy się, że tworzone przez Kluby Krytyki Politycznej Letnie czytelnie zostały dostrzeżone i z radością informujemy, że w tym roku także zaprosimy do czytelni mieszkańców Białegostoku, Torunia, Sopotu, Cieszyna, Łodzi, Gniezna i Częstochowy. Letnie czytelnie ruszą w wakacje!

__
Dobry, bo przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty.

Zamknij

20kp-logo-white-500px