Miasto

Rzeszów chce Letnich czytelni

"Mają takie w Gdańsku, Poznaniu, Toruniu. Prowadzą je Kluby i Świetlice Krytyki Politycznej" - pisze "Gazeta Wyborcza".

„Rzeszowianie chcą, żeby na lato i wiosnę zainstalować na bulwarach sezonową czytelnię książek.” informuje „Gazeta Wyborcza” w Rzeszowie.

„Mają takie w Gdańsku, Poznaniu, Toruniu – pisze dalej „Gazeta”. – Kluby i świetlice „Krytyki Politycznej” w tych miastach, w których ma siedziby, od trzech lat prowadzą weekendowe plenerowe czytelnie w miejskich parkach. Np. w Toruniu taki punkt latem funkcjonuje na pl. Rapackiego, obok fontanny Cosmopolis. Aby wypożyczyć tam książkę, wystarczy podać imię i nazwisko oraz swój adres e-mailowy. Nie trzeba zostawiać żadnego dokumentu, ponieważ idea czytelni opiera się na zaufaniu.”

Bardzo cieszymy się, że tworzone przez Kluby Krytyki Politycznej Letnie czytelnie zostały dostrzeżone i z radością informujemy, że w tym roku także zaprosimy do czytelni mieszkańców Białegostoku, Torunia, Sopotu, Cieszyna, Łodzi, Gniezna i Częstochowy. Letnie czytelnie ruszą w wakacje!

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij