Miasto

Przemysław Hirniak wyróżniony w konkursie dziennikarskim

Gratulujemy wyróżnienia w konkursie "Pokaż ludzką twarz polityki narkotykowej!".

Przemysław Hirniak jest redaktorem serwisu narkopolityka.pl, członkiem zespołu Krytyki Politycznej od lat związanym z Klubem KP w Trójmieście. W konkursie dziennikarskim wyróżniono jego wywiad z prezydentką Szwajcarii Ruth Dreifuss Pierwszy krok do dobrej prewencji to dekryminalizacja.

Na konkurs Pokaż ludzką twarz polityki narkotykowej! napłynęły 24 prace. Zgłoszenia przysłali zarówno dziennikarze pracujący w redakcjach ogólnopolskich jak i lokalnych – w prasie (także w serwisach internetowych), radiu lub telewizji. Jury konkursu, w którym zasiedli Renata Kim, Hanna Lis, Kasia Malinowska-Sempruch, Zbigniew Łuczyński, Bartosz Węglarczyk i Jacek Żakowski przyznało jednogłośnie 5 nagród:

I miejsce przyznane Aleksandrze Pawlickiej za wywiad z Aleksandrem Kwaśniewskim i Korą Dajcie Korze spokój to udział w International Drug Policy Reform Conference w Denver (USA) oraz stypendium w wysokości 2000 zł.

II miejsce przyznane Dariuszowi Szreterowi za wywiad z Tomkiem Lipińskim z zespołu Tilt Nie siejmy paniki wokół trawy to udział w Harm Reduction International Conference w Wilnie (Litwa) oraz stypendium w wysokości 1200 zł.

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Agnieszka Lichnerowicz – TOKFM za wywiad z Eduardo Vergarą My nie przegrywamy wojny z narkotykami. My ją przegraliśmy.

Bogdan Wróblewski – „Gazeta Wyborcza” za reportaż Warszawka na trawce.

i Przemysław Hirniak z „Krytyki Politycznej”.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Celem konkursu jest rozwój racjonalnej, merytorycznej, opartej na wiedzy i dowodach naukowych debaty w mediach na temat narkotyków. Zależy mi na odpolitycznieniu tematu – mówi Kasia Malinowska-Sempruch, dyrektorka Międzynarodowego Programu Polityki Narkotykowej, a zarazem organizatorka i pomysłodawczyni – Traktowaniu przez media polityki narkotykowej, jako jednego z obszarów zdrowia publicznego, nieuleganiu populistycznym hasłom oraz odejściu od traktowania użytkowników narkotyków, jako łatwego wroga publicznego. Międzynarodowa dyskusja o potrzebie niezbędnych zmian w polityce narkotykowej jest obecnie bardzo prężna. Chciałabym, aby zainspirowała też nas do dalszych przemyśleń i debaty.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij