Miasto

Przedpremierowy pokaz filmu „Diaz”

Szczyt państw G8 w Geniu widziany oczyma Daniele Vicariego. 12 listopada, poniedziałek, godz. 18.00, Klubokawiarnia OKI DOKI art, am i coś tam, ul. Nowy Świat 2.

Szczyt państw G8 w Geniu widziany oczyma Daniele Vicariego. Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Diaz (Francja, Włochy, Rumunia 2012).

12 listopada, poniedziałek, godz. 18.00, Klubokawiarnia OKI DOKI art, am i coś tam, ul. Nowy Świat 2, Białystok

Jest lipiec 2001 roku. W Genui odbywa się szczyt państw G8. Do Włoch zjeżdżają się nie tylko najważniejsi politycy świata, ale także tłumy alterglobalistów. W całym mieście panuje ogromne napięcie. Młodzi manifestanci okupują ulice, a włoskie służby bezpieczeństwa w każdej chwili są gotowe do zbrojnej interwencji. Drugiego dnia szczytu dochodzi do starć protestujących z policją, podczas których ginie jeden z najaktywniejszych demonstrantów, 23-letni Carlo Giuliani. Ale to dopiero początek. Spirala przemocy systematycznie się nakręca, a jej eksplozja następuje w nocy z  21 na 22 lipca w budynku szkoły Diaz, gdzie policja, pod pretekstem poszukiwania terrorystów, masakruje dziesiątki uczestników protestu.

Film Daniele Vicariego jest pełną pasji próbą rekonstrukcji wydarzeń z 2001 roku. Pokazane w nim rosnące napięcie ludzi po obu stronach barykady udziela się także oglądającym. „Diaz” jest obrazem, który bezspornie angażuje uwagę i emocje widzów. Widać to było podczas Berlinale 2012, gdzie zdobył II Nagrodę Publiczności.
[opis dystrybutora]

„Diaz” w kinach już 23 listopada. Dystrybucja: Vivarto

Krytyka Polityczna jest patronką medialną filmu.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij