Miasto

Próba Chóru TAK

Pierwsza próba Chóru TAK w 2016 roku odbędzie się w poniedziałek, 11 stycznia o godz. 18.00.

Ten artykuł pochodzi z archiwum Dziennika Opinii Krytyki Politycznej.
**

 

Początek stycznia to wręcz modelowy czas, wprost stworzony do tego, by spróbować na nowo przemyśleć działania, które są kontynuowane. Członkowie i członkinie Chóru TAK wraz z końcem 2015 roku naszkicowali sobie najważniejsze cele, które miałyby zostać zrealizowane w 2015 roku. Każda osoba, która dołączy do chóru w nowym roku może jednak realnie wpływać na repertuar i wspólne inicjatywy.

 

Podczas ostatniej, grudniowej próby chóru została przygotowana alternatywna, autorska wersja piosenki Matchmaker z kultowego musicalu Skrzypek na dachu. Polski tekst, niemający wiele wspólnego z oryginałem, z humorem i dystansem traktuje wyjściową propozycję „swatania”, akcentując potrzebę różnorodności, ale również wartość aktywnego, zaangażowanego społecznie działania. Ten i kolejne pomysły repertuarowe zostaną podjęte podczas najbliższej próby, a oprócz tego opiekująca się merytorycznie chórem Anna Ekielska-Skóra poprowadzi, jak zawsze, ćwiczenia dykcyjne i oddechowe oraz przybliży chórzystkom i chórzystom podstawy teorii muzyki.

 

 

Najbliższa próba Chóru TAK odbędzie się w poniedziałek, 11 stycznia o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk.

 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich zainteresowanych osób. Bardzo prosimy o zapisy na próbę.

 

Kolejna próba Chóru TAK odbędzie się 25 stycznia o godz. 18.00

 

 

Organizatorem prób chóru jest Trójmiejska Akcja Kobieca. Próby odbywają się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym European Cultural Foundation.

 

 

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij