Miasto

Potrzebujemy pomysłów na przestrzeń wspólną! Nabór na warsztaty Europejskiej Fundacji Kultury

Co oznacza dziś przestrzeń publiczna? Do czego i przez kogo jest dziś wykorzystywana? Czy macie pomysły, jak tę przestrzeń współtworzyć, zmieniać, udostępniać, redefiniować?

Europejska Fundacja Kultury zaprasza do udziału w nowej inicjatywie – Idea Camp (Zlot pomysłów), gdzie spotkają się autorzy najciekawszych zgłoszonych pomysłów na działania w przestrzeni publicznej. Ważne, aby pomysłodawcy starali się wykroczyć poza schematyczne działania i myślenie, szukali partnerów z innych dziedzin, innych sektorów, uwzględniali uczestnictwo lokalnych społeczności.

Aplikować o udział w programie mogą zarówno organizacje, instytucje, jak i osoby indywidualne, grupy nieformalne, aktywne w Europie, w sektorach publicznym, prywatnym, w rożnych dziedzinach i tematyce.

Pomysły można przesyłać do 15 lipca, reprezentanci wybranych 50 inicjatyw zostaną zaproszeni do udziału w trzydniowych warsztatach w Marsylii, w dniach 22-25 października, których gospodarzem będzie organizacja Les Têtes de l’Art.

Warsztaty (Idea Camp) będą okazją do nawiązania kontaktów, szukania dalszych inspiracji, wymiany z innymi uczestnikami, rozwinięcia swoich pomysłów, dyskusji na temat przestrzeni publicznej i dobra wspólnego dzisiaj w naszych dzielnicach, miastach, miejscach użyteczności publicznej, przestrzeniach prywatnych.

Szczegóły, regulamin oraz formularz aplikacyjny:

Idea Camp Guidelines (materiały, wniosek oraz warsztaty odbywać się będą w języku angielskim)

Granty na rozwój i badania  – uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość przedstawienia szczegółowego już wniosku na dalszy rozwój, badania, działania informacyjno-promocyjne wokół swoich inicjatyw, a 25 z nich otrzyma dofinansowanie do 10 tys. euro.

***

Konkursowi towarzyszy kampania Public space is..

Krytyka Polityczna jest członkiem, zainicjowanej przez Europejską Fundację Kultury, sieci organizacji, działających na polu kultury, na rzecz wspólnoty i demokracji.

Obok Krytyki Politycznej w sieci znajdują się:
– Culture 2 Commons (Operacija:Grad, Clubture, Pravo na grad) z Chorwacji;
Les Têtes de l’Art z Francji;
Oberliht z Mołdawii;
Platoniq (Goteo) z Hiszpanii;
Subtopia ze Szwecji.

Więcej informacji: ECF Connecting Culture,Communities and Democracy

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij