Miasto

Porozmawiajmy o dzieciach

Piknik z cyklu „Rozmowy na bunkrze”. Towarzyszyć nam będą specjaliści, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą.

Bunkier Kultury i Klub Krytyki Politycznej w Zielonej Górze wchodzą właśnie w wiek dziecięcy. Symboliczne narodziny miały miejsce 15 marca wraz z wernisażem wystawy Patryka Wierzchosia „Początek”. Narodziliśmy się w zimnym bunkrze, z którego wyszliśmy, raczkując powoli, na wiosenne słońce.

1 czerwca to międzynarodowy Dzień Dziecka. Uznaliśmy, że będzie to dobry czas, aby rozpocząć cykl otwartych spotkań tematycznych, które zatytułowaliśmy „Rozmowy na bunkrze”. Na kocu, pod kolorowym namiotem, w luźnej formie przyjacielskiego spotkania będziemy rozmawiać o sprawach ważnych. Tematem pierwszego spotkania będzie „dziecko”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do wzięcia udziału w pikniku.

1 czerwca, sobota, godz. 13.00, przy centrum Biznesu „na bunkrze”, Zielona Góra

Wstęp wolny

Towarzyszyć nam będą specjaliści, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą. Opowiedzą o swojej pracy, poprowadzą mini warsztaty, odpowiedzą na Wasze pytania. Jaka jest psychika dziecka? Jak być właściwym wzorem dla własnych dzieci? Jak sprawić, żeby dziecko osiągało lepsze wyniki w nauce? Jak wychowywać szanując zarazem godność i indywidualność? Będziemy mogli poznać ciekawe opinie na wiele istotnych tematów oraz podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami.

Wśród zaproszonych gości są:

Justyna Iwanowska – psycholożka, zajmuje się wspomaganiem rodzin, nauczycieli i instytucji w pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadzi prywatną praktykę psychologiczną. Mama 12 letniej Ewy.

Agnieszka Nowakowska-Szczepańska – kierownik zespołu do spraw pieczy zastępczej, oraz koordynator pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze. Mama 18-letniej Martyny i 16-letniej Malwiny.

Michał Chłodnicki – polonista, dyrektor Szkoły Twórczego Myślenia, gitarzysta zespołu Mate. Ojciec 3-letniego Mateusza i pół rocznego Mikołaja.

Anna Sikorska – nauczycielka, prowadzi praktykę nauczania dzieci w oparciu o metodę Marii Montessorii. Mama 9-letniej Mai i 7-letniej Anielki.

Maciej Konwiński – Prowadzi warsztaty bębniarskie dla dzieci oparte na autorskiej metodzie. Traktuje naukę gry na bębnach jako środek wszechstronnego rozwoju osobowości. Nie jest rodzicem.

W spotkaniu uczestniczyć będą także autorzy książki Gimnastyka Mózgownika:

Paulina Zamlewska-Lipiec – psycholożka z Poradni Psycholgiczno-Pedgogicznej, prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci. Mama 6-letniego Huberta i 4-letniej Zosi.

Karolina Wierzykowska – psycholożka, wspiera szkolę i przedszkole, prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci, z zamiłowania fotografuje dzieci. Mama 2-letniego Mieszka.

Joanna Plucha-Zygadło – psycholożka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Ośrodka Adopcyjnego, prowadzi własny gabinet psychoterapii. Mama 27-letniej Karoliny i 17-letniego Jędrka.

Grzegorz Tomoński – nauczyciel angielskiego dla dzieci, artysta plastyk. Tata 10-letniej Nataszy i 4-letniej Gosi.

Oczywiście nie zabraknie piknikowej strawy oraz atrakcji dla dzieci 🙂

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij