Miasto

Pokaz filmu dokumentalnego „Kobieta bez przestrzeni”

Goście dyskusji po pokazie: Grzegorz Karbowski, Joanna Pacana, Barbara Smoczyńska.

29 października, czwartek, godz. 19.00, Ack Umcs Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

Po projekcji dyskusja, w której udział wezmą: Grzegorz Karbowski – reżyser filmu, Joanna Pacana – koordynatorka projektu, Barbara Smoczyńska – trenerka umiejętności psychospołecznych.
Spotkanie poprowadzą: Agnieszka Ziętek i Rafał Czekaj.

Wstęp wolny.

Dlaczego w polskiej polityce jest więcej mężczyzn, niż kobiet? Jak to się dzieje, że w zarządach i radach nadzorczych spółek zasiadają głównie mężczyźni? Z jakiej przyczyny ponad 80 proc. tytułów profesorskich należy do mężczyzn? – choć kobiety stanowią 51,6 proc. obywateli naszego kraju. Czy to efekt stereotypowo pojmowanych i narzucanych kobietom ról społeczno-kulturowych czy samoograniczania ambicji przez same kobiety? Jak codzienność, w której kobiety funkcjonują (system, prawo, kultura, wychowanie, edukacja) wpływa na wybory życiowe kobiet?  Na te i inne pytania szukają odpowiedzi autorzy filmu Kobieta bez przestrzeni

Czytaj także: Lidia Makowska, W polityce rządzą panie, a media nadal bez kobiet

Projekt „Kobieta bez przestrzeni” realizowany jest przez Video Studio Gdańsk i Stowarzyszenie Waga w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”, finansowanego z Funduszy EOG.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij