Miasto

Pogotowie Recyklingowe wymienia elektrośmieci na upominki

Pozbądź się w ekologiczny sposób śmieci elektronicznych w ramach Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

15 czerwca, niedziela, godz. 10.00-17.00, parking pod Centrum Biznesu, ul. Bohaterów Westerplatte 23, Zielona Góra

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Zielonej Góry i okolic, do wspólnych obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska – podczas ekologicznej akcji będzie można w przyjazny dla środowiska sposób pozbyć się z domu elektrośmieci.

Każdy, kto przyniesie stary, zużyty lub zepsuty komputer, telefon, telewizor, radio, pralkę, mikrofalówkę lub inne tego typu urządzenie, otrzyma prezent niespodziankę.

Głównym celem akcji jest aktywizacja zielonogórzan do selektywnej, ekologicznej zbiórki elektrośmieci oraz  promocja recyklingu jako proekologicznego działania, przyczyniającego się do ochrony zasobów naturalnych ziemi. Organizatorzy zapraszają również do aktywnego udziału w akcji firmy i instytucje, które w zamian za oddane elektrośmieci otrzymają Kartę Przekazania Odpadów, potwierdzającą zgodną z prawem utylizacje odpadów niebezpiecznych – wszystko oczywiście nieodpłatnie.

Pamiętajmy o tym, że selektywna zbiórka elektrośmieci, profesjonalny demontaż, unieszkodliwienie szkodliwych substancji i odzyskanie cennych surowców do produkcji, nie tylko ochronią środowisko naturalne ziemi przed skażeniem, ale również przyczyniają się do zmniejszenia stopnia wykorzystania zasobów naturalnych ziemi! Właśnie dlatego Stowarzyszenie Ekspresja, Klub Krytyki Politycznej w Zielonej Górze oraz Bunkier Kultury po raz kolejny organizują zbiórkę elektrośmieci.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij