Miasto

„Pocałuj mnie” od piątku w kinach

Film Alexandry-Therese Keining będzie można zobaczyć w kinach studyjnych od 17 maja.

Seksualnośd jest naszą istotną częścią, nawet istotniejszą niż moglibyśmy sobie wyobrazid. Czasami zagarnia więcej niż chcielibyśmy lub jej pozwalamy, aż wymyka nam się spod kontroli. Jesteśmy wobec niej bezsilni, nikt nam nie pomoże.

Alexandra-Therese Keining, scenarzystka i reżyserka Pocałuj mnie (Szwecja 2010)

O filmie:

Komediodramat o relacjach rodzinnych i poszukiwaniu własnej tożsamości. Poruszający, czasami prowokujący, słodko-gorzki. Klimat filmu podkreślają świetne zdjęcia Ragna Jorminga.

Mia (Ruth Vega Fernandez) i Frida (Liv Mjönes), dwie trzydziestolatki, spotykają się na przyjęciu zaręczynowym swoich rodziców. Ojciec Mii, Lasse (Krister Henriksson), zamierza wziąd ślub z matką Fridy, Elisabeth (Lena Endre), a one staną się przyrodnimi siostrami. Mia, która jest skonfliktowana z ojcem i nie była w domu rodzinnym od dawna, przyjeżdża ze swoim chłopakiem, Timem (Joakim Nätterquist). Również planują ślub. Jednak podczas tego pierwszego spotkania między kobietami zaiskrzy, a ich nagła bliskośd, wywróci relacje z bliskimi w nieprzewidywalny sposób…

Bez wątpienia film Pocałuj mnie znajdzie ważne miejsce w kanonie filmów o tematyce LGBT.

[na podst. mat prasowych]

Krytyka Polityczna jest patronką filmu.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij