Miasto

Odważ się działać z Trójmiejską Akcją Kobiecą – przyjdź na spotkanie

Rośniemy w siłę i konkretyzujemy zadania Trójmiejskiej Akcji Kobiecej. Dołącz do nas 9 listopada o godz. 18.00

We wspólnym działaniu jesteśmy w stanie zmienić decyzje Sejmu i rządu, a także zmobilizować kobiety do obrony naszych praw i godności.

Zryw 3 października # CzarnyPoniedziałek nie może być jednorazowy. Wykorzystajmy tę wspaniałą energię do wyzwolenia naszej kobiecej mocy, łączmy się w grupy i działajmy!

Trójmiejska Akcja Kobieca od kilku lat stwarza przestrzeń do samoorganizacji kobiet i jesteśmy przekonana, że tu i teraz nadszedł CZAS KOBIET.

Spotkajmy się zatem ponownie, w srodę, 9 listopada. Chcemy zaproponować działania w grupach, by każda z nas znalazła komfortowe miejsce dla siebie. Będzie przestrzeń dla aktywistek ale też i dla kobiet i dziewuch, które wolą włączyć się wirtualnie, działać w sieci albo w swojej grupie wsparcia (w rodzinie, w pracy, na uczelni).

Spotkanie odbędzie się w środę, 9 listopada 2016 r., godz. 18-20 w Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, Gdańsk (II piętro)

Podczas ostatnich spotkań nakreśliłyśmy kilka obszarów tematycznych, którymi chcemy się zająć.
Są to:

1/ EDUKACJA RÓWNOŚCIOWA, czyli przekaz, że dziewczynki i kobiety nie są przeznaczone wyłącznie do roli opiekuńczych, że podobnie jak chłopcy mają swoje zdanie, talenty i od przedszkola powinny być wychowywane do pełnienia ról publicznych i zawodowych w przyszłości (a nie tylko domowych i macierzyńskich).

2/ MODA NA FEMINIZM, rozumiany jako siła kobiet, wydobywanie naszej mocy, mądrości i solidarności, upowszechnienie tego, że feminizm jest normalną sprawą, pociągnięcie tej wielkiej mobilizacji kobiet, jakiej dzisiaj doświadczamy

3/ ODDOLNE, SYSTEMOWE DZIAŁANIA POMOCOWE: dla kobiet w związkach przemocowych (by się odważyły skorzystać z dostępnej pomocy psychologicznej i prawnej, pomoc dla kobiet po poronieniach i decydujących się na przerwanie ciąży, – zadanie: jak dotrzeć do kobiet, które są ofiarami”kompromisu” aborcyjnego?

4/ GRUPA INTERWENCYJNA (KOMITET OBRONY KOBIET) – czyli wszelkie działania interwencyjne w przypadku naruszania godności i praw kobiet, listy poparcia, protestu, włączenie się do zbiórki podpisów pod Europejską Inicjatywą Ustawodawczą w sprawie liberalizacji „kompromisu” aborcyjnego

5/ DZIAŁANIA KULTURALNO – SPOŁECZNOŚCIOWE (pokazy filmów, warsztaty, spotkania, śpiewanie w Chórze telewizja TAK, Tajne Komplety Kobiet, rekreacja, inne), motyw przewodni: ogłoszenie 2018r. Rokiem Praw Wyborczych Kobiet z okazji 100 lecia wywalczenia przez Polki praw wyborczych w listopadzie 1918 roku.

6/ EUROPEJSKA KARTA RÓWNOŚCI KOBIET I MĘŻCZYZN – rozmowy o możliwością wprowadzenia w Gdańsku Europejskiej Karty Równości.

Widzimy się zatem w środę, 9 listopada o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, IIp., Gdańsk.

8 listopada, godz. 18, Tajne Komplety Kobiet: czytamy opowiadanie Haliny Górskiej „Barak Płonie, cz. I” (prowadzenie: profesor Ewa Graczyk)

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij