Miasto

O co chodzi w crowdfundingu?

Zapraszamy na spotkanie poświęcone społecznemu finansowaniu projektów kulturalnych i społecznych.

Uczestnikami dyskusji będą:
– Marta Dzido i Piotr Śliwowski (autorzy  filmu dokumentalnego Solidarność według kobiet, na który trwa obecnie zbiórka funduszy);
– Joanna Erbel (Magazyn Miasta);
– Paweł Sroczyński (Cohabitat).
Prowadzenie: Michał Gauza (KP Łódź)

21 lutego, czwartek, 18.00, Świetlica KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101 (lewa oficyna)

Crowdfunding to nie tylko dorzucenie swojego grosza do skarbonki, ale wspólne powołanie czegoś do istnienia. Dzięki zaangażowanym członkom i członkiniom wirtualnych społeczności, twórcy otrzymują środki na realizację swoich inicjatyw w zamian za określoną przez nich gratyfikację. Platformy crowdfundingowe takie jak wspieramkulture.pl działa na zasadzie wszystko albo nic – jeżeli twórcom nie uda się w określonym czasie zebrać 100% kwoty, wszystkie wpłaty zwracane są donatorom.

Na spotkaniu porozmawiamy o tym, jakie możliwości niesie ze sobą crowfunding. Jakie ewentualne wady ma ta forma zbierania funduszy? Jak możemy skorzystać z tego narzędzia do realizowania interesujących nas inicjatyw?

Polecamy opublikowaną na łamach „Dziennika Opinii” rozmowę z Martą Dzido i Piotrem Śliwowskim, autorami filmu Solidarność według kobiet.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij