Miasto

„Nienawiść” w Łodzi – ODWOŁANE

Krzysztof Witkowski porozmawia z Michałem Zygmuntem o jego książce. A Kamila Salwerowicz przeczyta fragmenty powieści "Nienawiść".

Szanowni Państwo, bardzo nam przykro, ale z przyczyn od nas niezależnych spotkanie z Michałem Zygmuntem nie dojdzie do skutku.

Przepraszamy!

Zapraszamy na spotkanie wokół książki „Nienawiść„. Z jej autorem – Michałem Zygmuntem porozmawia Krzysztof Witkowski (KP Łódź). Spotkanie połączone z performatywnym czytaniem fragmentów powieści w wykonaniu Kamili Salwerowicz, aktorki Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

9 grudnia, wtorek, g. 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Piotrkowska 101

O książce:

Warszawa, rok 2084. Miłość, powab i czysty rozum to tylko nazwy tabletek poszerzających możliwości tych, których na nie stać. W mieście rządzonym zasadą segregacji generacyjnej i przepełnionym uchodźcami z najbiedniejszych krajów świata – Kuwejtu, Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej – zostaje popełnione morderstwo. Na miejscu zbrodni śledczy znajdują zapiski sprzed 70 lat, dziennik pisany nienawiścią. Już nic nie będzie takie jak wcześniej.

Nowa książka Michała Zygmunta to trzymający w napięciu antykryminał SF, a zarazem dystopia, w której autor przekonująco kreśli wizję kształtu świata będącego efektem dzisiejszej erupcji agresji w sferze polityki i debaty publicznej.

Michał Zygmunt (1977) – człowiek-orkiestra, zdarzyło mu się prowadzić talk-show, współtworzyć queerowy magazyn, publikować w opanowanym przez PiS tygodniku i kandydować na prezydenta Wrocławia z ramienia happeningowego komitetu Gwiazdy we Włosach. Autor powieści New Romantic (2007) i Lata walk ulicznych (2010), współautor antologii prozatorskich Wolałbym nie (2009) oraz Mot Nord – podróż na północ (2012). Stypendysta Dagny (2011), PISF (2013), MKiDN (2013) oraz Wyszehradzkiej Rezydencji Literackiej (2014). Nominowany do nagrody Superhiro 2010 za Lata walk ulicznych, finalista, z Karolem Radziszewskim, nagrody filmowej PISF i MSN za projekt Męczeństwo Sebastiana (2012). Grał w filmach Karola Radziszewskiego – Ludwika Wittgensteina w MS101 (2012) i Antoniego Jahołkowskiego w Książę (2014).

Spotkanie dofinansowane ze środków European Cultural Foundation.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij