Miasto

„Niech żyje wojna!”

Podczas wakacyjnego spotkania Klubu Dyskusji o Książce dyskutować będziemy o dramacie Pawła Demirskiego "Niech żyje wojna!" ze zbioru "Parafrazy". Autor jest laureatem Paszportu Polityki.

Podczas wakacyjnego spotkania Klubu Dyskusji o Książce dyskutować będziemy o dramacie Pawła Demirskiego Niech żyje wojna! ze zbioru Parafrazy. Autor jest laureatem Paszportu Polityki z 2010 roku.

24 lipca, wtorek, godz. 18.00, Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, Gniezno

O KSIĄŻCE
Parafrazy to książka najbardziej wyrazistego autora współczesnego teatru zaangażowanego społecznie. Spektakle na podstawie Parafraz były jednymi z najczęściej dyskutowanych polskich realizacji teatralnych minionych lat”.

„Niech żyje wojna!”, bo ten tekst stanie się przedmiotem klubowej dyskusji, to przykład dość niekonwencjonalnej twórczości dramatopisarskiej. Demirski wprowadza na scenę ikony polskiej kultury współczesnej. Oprócz postaci z serialu „Czterej pancerni i pies” pojawia się na przykład Michał Żebrowski czy Janusz Gajos. Nieco paranoiczna na początku treść nabiera wyraźniejszego sensu w kolejnych odsłonach.

Zapewne proponowany utwór stanie się doskonałym przyczynkiem do dyskusji nad stosunkiem osób młodych do proponowanych modeli patriotyzmu i do pojęcia patriotyzmu w ogóle. Zainteresowanych lekturą zapraszamy po egzemplarze do Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15 oraz do dyskusji na spotkaniu.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij