Miasto

Nasi okupanci: Kościół kobiet. O kobietach w Kościele i katolickim feminizmie

Spotkanie z Zuzanną Radzik (UW), autorką książki „Kościół kobiet”: porozmawiamy o kobietach w kościele.

Kapłaństwo kobiet? Katolickie feministki wypowiadające się o etyce seksualnej i antykoncepcji? Charyzmatyczne kobiety obecne w służbie liturgicznej? Feministyczne czytanie Biblii? Kobiety uprawiające poważną teologię? Walka o równouprawnienie w kościele? TAK! – i nie tylko w teorii, ale i w praktyce, jak pokazuje na konkretnych przykładach z rozmaitych krajów i kręgów kulturowych Zuzanna Radzik.

Na spotkaniu z Zuzanną Radzik postaramy się pokazać, że udział kobiet w kościele jest o wiele szerszy i głębszy niż mogłoby się nam, Polkom i Polakom, wydawać.

Zuzanna Radzik (1983) – teolożka, studiowała na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” w Warszawie i Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Zawodowo i naukowo zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim i relacjami polsko-żydowskimi. Katolicki feminizm interesuje ją siłą rzeczy. Stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” na którego stronach pisze bloga „Żydzi i czarownice”.

8 kwietnia, środa, godz. 18:00

Świetlica KP w Łodzi, Piotrkowska 101 (lewa oficyna, I piętro)

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px