Miasto

Nasi okupanci: Kościół kobiet. O kobietach w Kościele i katolickim feminizmie

Spotkanie z Zuzanną Radzik (UW), autorką książki „Kościół kobiet”: porozmawiamy o kobietach w kościele.

Kapłaństwo kobiet? Katolickie feministki wypowiadające się o etyce seksualnej i antykoncepcji? Charyzmatyczne kobiety obecne w służbie liturgicznej? Feministyczne czytanie Biblii? Kobiety uprawiające poważną teologię? Walka o równouprawnienie w kościele? TAK! – i nie tylko w teorii, ale i w praktyce, jak pokazuje na konkretnych przykładach z rozmaitych krajów i kręgów kulturowych Zuzanna Radzik.

Na spotkaniu z Zuzanną Radzik postaramy się pokazać, że udział kobiet w kościele jest o wiele szerszy i głębszy niż mogłoby się nam, Polkom i Polakom, wydawać.

Zuzanna Radzik (1983) – teolożka, studiowała na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” w Warszawie i Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Zawodowo i naukowo zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim i relacjami polsko-żydowskimi. Katolicki feminizm interesuje ją siłą rzeczy. Stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” na którego stronach pisze bloga „Żydzi i czarownice”.

8 kwietnia, środa, godz. 18:00

Świetlica KP w Łodzi, Piotrkowska 101 (lewa oficyna, I piętro)

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij