Miasto

My prekariusze! – czyli jak żyć na umowach śmieciowych?

Debata o nierównościach społecznych.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja im. Friedricha Eberta w Polsce zapraszają na debatę o nierównościach społecznych My prekariusze! – czyli jak żyć na umowach śmieciowych?

23 listopada, środa, godz. 12:00, Uniwersytet Ekonomiczny, Strefa studenta, ul. Bogucicka 5, Katowice

Debata ma na celu podjęcie dyskursu na temat nowo tworzącej się „klasy społecznej” w Polsce – prekariuszy – czyli rzeszy młodych, wykształconych ludzi, których współczesna polska gospodarka rynkowa i zasady panujące na rynku pracy często zmuszają do podejmowania pracy na podstawie „śmieciowych” umów. Czy we współczesnych realiach polskiej gospodarki wolnorynkowej i „wyścigu szczurów” młodych ludzi po studiach, który częstokroć sprowadza się do marzenia o umowie o pracę na czas nieokreślony, jest jeszcze miejsce na wartości tj. sprawiedliwość, równość, wolność i godność jednostki? Czy wartości te są jeszcze potrzebne? Jak to wygląda z perspektywy pracodawców, a jak z perspektywy młodych ludzi? Czy znajdują one rzeczywisty oddźwięk w reformach ustrojowych? To tylko kilka kwestii, które chcielibyśmy poruszyć podczas spotkania.

W dyskusji moderowanej przez Agnieszkę Wiśniewską z Krytyki Politycznej wezmą udział:

Marek Zychla, Prezes Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych, Konfederacja Lewiatan

Grzegorz Sikorski, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach

Piotr Nowak, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” ds. struktur branżowych

Georg Smuda, Smuda Consulting

Wstęp bezpłatny, lecz ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 22 listopada.

Organizator: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij