Miasto

„Moment niedźwiedzia” w klubie czytelniczym

Dyskusję poprowadzi Kamila Kasprzak (Klub KP w Gnieźnie). 13 listopada, wtorek, godz. 18.00, Wypożyczalnia dla Dzieci Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

W ramach współpracy z gnieźnieńskim Klubem Dyskusji o Książce, w którego comiesięcznych czytelniczych spotkaniach i innych akcjach aktywnie uczestniczymy jako Klub Krytyki Politycznej, zapraszamy na spotkanie z Momentem niedźwiedzia Olgi Tokarczuk. Dyskusję poprowadzi Kamila Kasprzak (Klub KP w Gnieźnie)

13 listopada, wtorek, godz. 18.00, Wypożyczalnia dla Dzieci Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, ul. Mieszka I 15, Gniezno.

O Momencie niedźwiedzia pisze Magdalena Karpińska, założycielka Klubu Dyskusji o Książce:

„Od kilku lat nęci mnie idea napisania powieści, w której świat funkcjonowałby inaczej. Nie działałyby w nim pewne oczywiste założenia. Wierzę, że uznawanie czegoś za oczywiste wcale nie wiąże się z kwestią faktów, lecz raczej umowy społecznej i przyzwyczajeń naszego umysłu, tym samym należy bardziej do dziedziny psychologii niż fizyki” tak rozpoczyna się najnowsza książka Olgi Tokarczuk Moment niedźwiedzia. Od pierwszej do ostatniej strony autorka hipnotyzuje nas magicznym komentarzem postrzeganej rzeczywistości. Czyni nas świadkami własnego odczuwania i rozumienia świata. Widzimy go oczami małej dziewczynki, Polki, wegetarianki, filozofki, mieszkanki Nowej Rudy, czy wreszcie pisarki. Jest to notatka nie pozbawiona gorzkich spostrzeżeń, ale i dowcipu. Całość może być fantastyczną lekturą, dobrym ćwiczeniem etycznym, czy nawet przedsionkiem do kuchni myśli Olgi Tokarczuk. Na pewno jest to pozycja wspaniale odpowiadająca potrzebom dyskusji.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij