Miasto

„Mój Poland drive” – spektakl Magdaleny Przybysz

18 grudnia, wtorek, godz. 19.00, klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197.

Zapraszamy na spektakl Magdaleny Przybysz Mój Poland drive.

Solo o dzieciństwie w Nowej Hucie doby stanu wojennego i początków polskiego kapitalizmu. Skrawki pamięci, dziecięca fantazja, taniec, czołgi i rock & roll.

Proces, scenariusz, performance: Magdalena Przybysz
Światła: Jan Cybis
Muzyka: Maanam, Józef Wybicki, Angelo Badalamenti
Video: EleKTro mOOn Vision – Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Láng
Opieka artystyczna: Hooman Sharifi
Produkcja: Arts Stations Foundation
Foto: Katarzyna Pałetko

18 grudnia, wtorek, godz. 19.00, klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197, Gdańsk

Magdalena Przybysz – tancerka i performerka z Krakowa. Tam, w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej zdobywała doświadczenie, uczestnicząc w warsztatach organizowanych przez zespół, głównie z dziedziny improwizacji, kontakt improwizacji, butoh i technik świadomościowych, a także współtworząc projekty oparte na improwizacji strukturalnej. W 2004 roku równolegle do działań związanych z EST rozpoczęła swoją niezależną drogę, jak sama określa „badaczki przestrzeni” realizując autorskie projekty oparte na sound and movement development, podejmując współpracę z twórcami innych dziedzin sztuki (Muzeum, Ikus Reiknub, ElectriCity, Soloists – JApONiONA, Yoko Ono…without Lennon). Doktorantka UJ w Krakowie (dysertacja o fenomenologii zjawisk transowych); Mistrz Praktyk Neurolingwistyczego Programowania.


Pokaz towarzyszy wydaniu książki Nowy taniec, rewolucje ciała pod red. Witolda Mrozka, która ukaże się nakłądem Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij