Miasto

„Mój Poland drive” – spektakl Magdaleny Przybysz

18 grudnia, wtorek, godz. 19.00, klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197.

Zapraszamy na spektakl Magdaleny Przybysz Mój Poland drive.

Solo o dzieciństwie w Nowej Hucie doby stanu wojennego i początków polskiego kapitalizmu. Skrawki pamięci, dziecięca fantazja, taniec, czołgi i rock & roll.

Proces, scenariusz, performance: Magdalena Przybysz
Światła: Jan Cybis
Muzyka: Maanam, Józef Wybicki, Angelo Badalamenti
Video: EleKTro mOOn Vision – Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Láng
Opieka artystyczna: Hooman Sharifi
Produkcja: Arts Stations Foundation
Foto: Katarzyna Pałetko

18 grudnia, wtorek, godz. 19.00, klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197, Gdańsk

Magdalena Przybysz – tancerka i performerka z Krakowa. Tam, w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej zdobywała doświadczenie, uczestnicząc w warsztatach organizowanych przez zespół, głównie z dziedziny improwizacji, kontakt improwizacji, butoh i technik świadomościowych, a także współtworząc projekty oparte na improwizacji strukturalnej. W 2004 roku równolegle do działań związanych z EST rozpoczęła swoją niezależną drogę, jak sama określa „badaczki przestrzeni” realizując autorskie projekty oparte na sound and movement development, podejmując współpracę z twórcami innych dziedzin sztuki (Muzeum, Ikus Reiknub, ElectriCity, Soloists – JApONiONA, Yoko Ono…without Lennon). Doktorantka UJ w Krakowie (dysertacja o fenomenologii zjawisk transowych); Mistrz Praktyk Neurolingwistyczego Programowania.


Pokaz towarzyszy wydaniu książki Nowy taniec, rewolucje ciała pod red. Witolda Mrozka, która ukaże się nakłądem Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij