Miasto

Miasto dla ludzi, miasto dla kobiet

Jak żyją dzisiaj łódzkie kobiety? Co trzeba zrobić, by zatrzymać pogłębiające się ubożenie ludzi pracy? Debata Fundacji im. Izabeli Jarugi-Nowackiej

Jak Łódź zmieniła się w ciągu ostatnich dwudziestu kilku lat? Jak żyją dzisiaj łódzkie kobiety? Co trzeba zrobić, by zatrzymać pogłębiające się ubożenie ludzi pracy? W jaki sposób zmieniać miejską politykę, by miejsca gdzie żyjemy były bardziej przyjazne i lepiej spełniały potrzeby wszystkich, a nie tylko wybranych? Porozmawiamy też o tym, jak zmiany w architekturze i funkcjonowaniu miast wpływają na poczucie bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkanek i mieszkańców.

Polityczna Akademia Kobiet tym razem przenosi się do Łodzi, którą kiedyś nazywano miastem pracujących kobiet.

6 czerwca, czwartek, g. 17.30, Świetlica KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101, lewa oficyna

W debacie moderowanej przez Katarzynę Kądzielę uczestniczyć będą: Hanna Gill-Piątek, Joanna Erbel i Agata Czarnacka. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu. Czekamy na wszystkie głosy, pomysły, spostrzeżenia i uwagi.

Spotkanie jest organizowane przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Wsparcie: Fundacja im. Róży Luksemburg.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij