Miasto

Matka – desperatka: spotkanie z Markiem Susdorfem

Rozmowa z autorem książki "Dziennik znaleziony w piekarniku". 22 stycznia, godz. 18.00, Świetlica.

Cierpliwa, uśmiechnięta i zapatrzona w dziecko matka. Czy ten idealistyczny obraz macierzyństwa istniejący w świadomości społecznej różni się od tego, który towarzyszy matkom na co dzień? Świat Magdy, bohaterki książki Dziennik znaleziony w piekarniku Marka Susdorfa, jest drastycznie inny. Jaki? Opowie o nim autor.

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Susdorfem. Rozmowę poprowadzi Ewa Kamińska.

22 stycznia, wtorek, godz. 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Piotrkowska 101

Podczas spotkania zastanowimy się nad relacjami między tradycyjnie pojmowaną „kobiecością” a macierzyństwem, nad cielesnością, o której nie zawsze chce się pamiętać, nad związanymi z byciem matką frustracjami oraz ich źródłem.

Rozmowa będzie bogato ilustrowana fragmentami książki czytanymi przez aktorkę Katarzynę Lalik ze słynnego warszawskiego „Chóru Kobiet”.

Marek Susdorf – studiował slawistykę w Gdańsku i Nowym Sadzie (Serbia); ukończył redakcję tekstu UW i z wyróżnieniem podyplomowe gender studies PAN; obecnie studiuje gender studies na UW; pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie przy projekcie „Chór Kobiet” oraz jako prelegent w stowarzyszeniu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej; publikował m.in. w „Zadrze” i na tematycznych portalach internetowych.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij