Miasto

Matka – desperatka: spotkanie z Markiem Susdorfem

Rozmowa z autorem książki "Dziennik znaleziony w piekarniku". 22 stycznia, godz. 18.00, Świetlica.

Cierpliwa, uśmiechnięta i zapatrzona w dziecko matka. Czy ten idealistyczny obraz macierzyństwa istniejący w świadomości społecznej różni się od tego, który towarzyszy matkom na co dzień? Świat Magdy, bohaterki książki Dziennik znaleziony w piekarniku Marka Susdorfa, jest drastycznie inny. Jaki? Opowie o nim autor.

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Susdorfem. Rozmowę poprowadzi Ewa Kamińska.

22 stycznia, wtorek, godz. 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Piotrkowska 101

Podczas spotkania zastanowimy się nad relacjami między tradycyjnie pojmowaną „kobiecością” a macierzyństwem, nad cielesnością, o której nie zawsze chce się pamiętać, nad związanymi z byciem matką frustracjami oraz ich źródłem.

Rozmowa będzie bogato ilustrowana fragmentami książki czytanymi przez aktorkę Katarzynę Lalik ze słynnego warszawskiego „Chóru Kobiet”.

Marek Susdorf – studiował slawistykę w Gdańsku i Nowym Sadzie (Serbia); ukończył redakcję tekstu UW i z wyróżnieniem podyplomowe gender studies PAN; obecnie studiuje gender studies na UW; pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie przy projekcie „Chór Kobiet” oraz jako prelegent w stowarzyszeniu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej; publikował m.in. w „Zadrze” i na tematycznych portalach internetowych.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij