Miasto

Małżeństwa osób transpłciowych

Debata wokół tematyki rodzin osób transpłciowych, 17 maja w Międzynarodowym Dniu Walki z Homofobią, Bifobią i Transfobią.

W ramach Tygodnia Równości przed Trójmiejskim Marszem Równości, 17 maja w Międzynarodowym Dniu Walki z Homofobią, Bifobią i Transfobią Fundacja Trans-Fuzja organizuje debatę wokół tematyki rodzin osób transpłciowych.

Będziemy rozmawiać o tym, że w polskim społeczeństwie żyją rodziny nienormatywne płciowo, a transpłciowość nie jest przeszkodą w funkcjonowaniu małżeństw, w których jest osoba transpłciowa.

Do udziału w debacie zapraszamy dwie transkobiety wraz z ich żonami, które opowiedzą o tym, jak wygląda sytuacja ich małżeństwa w obowiązującym stanie prawnym. Zapytamy te osoby, które pozostają w związku małżeńskim, którego nie chcą rozwiązać, jak zapatrują się na sprawę wymuszanego rozwodu przed prawną korektą płci.

W debacie weźmie również Agnieszka Rynowiecka – psycholożka z Zespołu Psychologicznego Fundacji Trans-Fuzja, która zajmuje się bliskimi osób transpłciowych i prowadzi grupę wsparcia dla tych osób, która na podstawie swoich doświadczeń opowie, jak do tej sprawy podchodzą bliscy osób transpłciowych, a także przedstaw szerszą perspektywę funkcjonowania związków osób transpłciowych.

Natomiast radczyni Paulina Pilch, prawniczka z naszego Zespołu Prawnego, opowie, jak praktyka wymuszonych rozwodów wygląda ze strony prawnej i jaka jest szansa prawnego rozwiązania tego problemu.

Dyskusję moderować będzie Anna Kłonkowska, która prowadzi w Gdańsku grupę wsparcia Fundacji Trans-Fuzja.

Debata odbędzie się 17 maja o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańska.

Ogranizatorem wydarzenia odbywającego się w ramach Trójmiejskich Dni Równości jest Fundacja Trans-Fuzja. Współpraca organizacyjna Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado i Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij