Miasto

Łódź Czterech Kultur. „Wstęp Wolny”

Bohaterem tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur jest wielokulturowe miasto, które na nowo chce budować twórczą, otwartą i obywatelską wspólnotę.

Festiwal Łódź Czterech Kultur 2013. Wstęp Wolny.
W hołdzie Niemcom, Rosjanom, Żydom i Polakom – twórcom tego niezwykłego miasta.

10-19 maja 2013

www.4kultury.pl

W ramach Festiwalu podwórka-studnie znów zabrzmią zapomnianą muzyką, której wybitni muzycy nadadzą nowe brzmienia. Podwórka staną się też bohaterami spektakli Teatru Ósmego Dnia i Krzysztofa Garbaczewskiego, a jedno z nich, z pomocą Joanny Rajkowskiej, przeobrazi się w wyjątkowe obywatelskie dzieło sztuki – „diament Łodzi”. Plac dawnej fabryki Izraela Poznańskiego stanie się miejscem początku świata w wielkim widowisku plenerowym teatru Plasticien Volants „Big Bang”. Mury dawnej fabryki papierosów usłyszą współczesne songi, jakby żywcem przeniesione z kabaretu z lat 30-tych w wykonaniu światowej sławy mistrzów gatunku: Anglików z The Tiger Lillies. Zakamarki Łodzi opowiedzą o sobie językiem filmu, a artyści wyjdą w miasto – dla miasta śpiewając, grając, tańcząc.
 

Program

Wstęp na Festiwal
Wszystkie wydarzenia Festiwalu Łódź Czterech Kultur są bezpłatne. Prosimy o mailowe zapisywanie się na poszczególne imprezy – każda wiadomość musi zawierać informację o nazwie wydarzenia i jego dacie. Można rezerwować miejsca (maksymalnie dwa na jedno nazwisko), pisząc na adres [email protected]

Dyrektor artystyczny: Zbigniew Brzoza
Zastępca dyrektora artystycznego: Wojtek Zrałek-Kossakowski
Organizator: Muzeum Miasta Łodzi

Krytyka Polityczna jest patronką medialną Festiwalu.  

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij