Miasto

Łódź, 25 maja: „Z daleka widok jest piękny”

uroProjekcja filmu Z daleka widok jest piękny (reż. Anna i Wilhelm Sasnalowie) oraz dyskusja z Anną Sasnal. Prowadzenie: Edyta Pietrzak (KP Łódź)
25 maja, piątek, g. 19.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 101


Paweł Muraw chce mieszkać z dziewczyną, chce chodzić goły po domu, jak widział "na filmie", ale we wszystkim przeszkadza mu stara matka. Dziewczyna mieszka z rodzicami i bratem, wie, że nie dostanie nic, bo ojciec wszystko przepisze synowi. Ona musi zdobyć nowy dom. Paweł pracuje po sąsiedzku z Mirkiem Kotlarzem. Do roboty zabierają ojca Mirka. Stary Kotlarz chce już tylko tego, co syn – jeździć na złom i pić.
Bohaterowie filmu żyją razem, starzy i młodzi, kilkanaście rodzin. Ich świat jest ograniczony w przestrzeni, ale rozpoznany i odpowiednio zhierarchizowany. Film jest opowieścią o ich życiu, o bezpiecznej monotonii, która jednak nie stępiła czujności mieszkańców wsi. Mimo że oswojeni, zachowują rodzaj napięcia pozwalający szybko wykorzystać okazję. Ukryta pożądliwość nadaje bieg ich życiu.

Sfinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.
lodz-kreuje

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij