Miasto

Łódź, 23-24 czerwca: Weekend z Tomaszem Piątkiem

miasro lLetni dwupak literacki. Plenerowe spotkanie z Tomaszem Piątkiem, autorem książki Miasto Ł. poprowadzą Agnieszka Cytacka (Teatr Nowy) i Marta Zdanowska (KP).
23 czerwca, sobota, godz. 18.00, podwórko przy ulicy Piotrkowskiej 101 w Łodzi

Następnego dnia, 24 czerwca o g. 13.00 w Świetlicy KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101, odbędą sie warsztaty pisarskie pt. Pisanie jako alternatywa dla klasztoru.

miasto lNa letni dwupak literacki, czyli weekend z Tomaszem Piątkiem zapraszamy wspólnie z Teatrem Nowym i Małą Literacką.

Spotkanie z pisarzem i plenerowa dyskusja o jego książce Miasto Ł.
Prowadzenie: Agnieszka Cytacka (Teatr Nowy) i Marta Zdanowska (KP).
23 czerwca, sobota, godz. 18.00, podwórko przy ulicy Piotrkowskiej 101 w Łodzi
   
Miasto Ł., ekscentryczni sąsiedzi, wysiedlani z kamienicy z powodu rewitalizacji, bezrobotnicy, Istota Lubo, która kiedyś była psem i gumowy prosiaczek. Jeszcze nie znacie? To posłuchajcie:
„Na każde niedzielne nabożeństwo T. zabiera ze sobą… gumowego prosiaczka. Przed laty ukradł go koleżance z pracy. Kobieta wkrótce zniknęła z jego życia, ale on zrozumiał, że okradł samego Boga. Teraz ma nadzieję, że pewnego dnia uda mu się naprawić swój błąd i zwrócić zabawkę. T. mieszka żoną H. i przybranym synem M. w zrujnowanej kamienicy, a kradzież gumowej zabawki nie jest jedynym błędem, który obciąża jego sumienie. Alkoholik i narkoman, człowiek, który przez wiele lat niszczył życie najbliższych, T. próbuje zrzucić z siebie bagaż uzależnienia i okrucieństwa. Tymczasem w kamienicy nadchodzą wielkie zmiany. Budynek został objęty programem „rewitalizacji" i kolejni mieszkańcy zmuszani są do wyprowadzki. T. wraz z rodziną zostaje w pustoszejącym domu z pytaniami, na które musi znaleźć odpowiedź. Być może odkryje, że ani w domu, ani w życiu nie jest sam…”

Pisanie jako alternatywa dla klasztoru
– warsztaty pisarskie z Tomaszem Piątkiem

24 czerwca, niedziela, godz. 13.00, Świetlica KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101

UWAGA: Prosimy o wcześniejsze zapisy mailowe na warsztaty: [email protected]

Jakim wyborem jest pisanie w obecnych czasach? Na co się trzeba zdecydować, zanim się zacznie? Czy jest dla kogo pisać? Co bardziej zabija pisanie – pisanie dla nikogo, czy pisanie dla kogoś? O tym Tomasz Piątek rozmawiać będzie ze wszystkimi, którzy zainteresowani są pisaniem (i miejmy nadzieję, także czytaniem).

Warsztaty sfinansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi.
lodz-kreuje

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij