Miasto

Łódź, 21 września : „Jesteś Bogiem” w kinie Charlie!

Krytyka Polityczna w Łodzi, Kino Charlie oraz Zupa Pomidorowa mają przyjemność zaprosić wszystkich słuchaczy klasycznego hip-hopu i pasjonatów dobrego filmu na premierowe seansy jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich lat, oraz spotkanie z reżyserem filmu, Leszkiem Dawidem.
Wszystko zadzieje się 21 września, w piątek, od g. 19.00 w Kinie Charlie (przy Piotrkowskiej 203/205)

Krytyka Polityczna w Łodzi, Kino Charlie oraz Zupa Pomidorowa mają przyjemność zaprosić wszystkich słuchaczy klasycznego hip-hopu i pasjonatów dobrego filmu na premierowe seansy jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich lat.
„Jesteś bogiem” to opowieść nie tyle o Magiku i Paktofonice, co o środowisku i przemianach – które, niejednokrotnie, nie pozostawiały złudzeń.

Przemianach w Polsce, przedstawionych w sposób symboliczny. Kino o rzeczywistości, a Łuszcz – Birkutem III RP. Wszystko to opowiedziane w kontekście właśnie hip-hopu, zdobywającego coraz większą rzeszę nie tylko fanów i słuchaczy, ale i aktywnych partycypantów tej kultury. Bo czy można inaczej przedstawić drogę do realizacji marzeń osób, które nie mają nic innego?

Wszystkiemu są „winni” Maciej Pisuk, autor scenariusza i Leszek Dawid, reżyser. To ich praca zaowocowała filmem, na którego premierę – na samym Facebooku – czeka już blisko 100 000 osób. Pisuk (absolwent łódzkiej „Filmówki”), zainspirowany tekstem Lidii Ostałowskiej z grudnia 2001, niemal od razu przystąpił do prac. Choć finalny efekt zainteresował wiele osób z branży filmowej, droga do ekranizacji w mocno skomercjalizowanym świecie nie była łatwa („kasa kasa” jak Grammatik). Kamieniem milowym stało się wydanie tekstu jako książki w Krytyce Politycznej, w 2008. Rok później ogłoszono współpracę ze Studiem Filmowym „Kadr” i drugim z ww. panów.

Właśnie z Leszkiem Dawidem, o g. 19.00, odbędzie się spotkanie i dyskusja w Kinie (UWAGA! cała pula biletów na tą godzinę została już zarezerwowana!). 

A czy może być lepsze miejsce na taki seans niż właśnie Charlie?
– kino, które w swojej historii angażowało się w mocno hip-hopowe projekty typu „Some Knowledge?!” i „Art of Breaking”, prezentując tak sztandarowe obrazy jak „Scratch”, „Beat Street”, „Graficiarze (Wholetrain)” czy „Freestyle: The Art of Rhyme”?

Polub profile i dołącz do wydarzenia, niebawem kolejne atrakcje!
Na oficjalnej łódzkiej premierze filmu będzie do nabycia Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej w promocyjnej cenie, a wkrótce w naszej księgarni do nabycia rozszerzona wersja ksiażki – Jesteś Bogiem. Historia Paktofoniki
Serdecznie Zapraszamy!


Kino-Galeria CHARLIE
ul. Piotrkowska 203/205, Łódź

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij