Miasto

Łódź, 17 września: Jakiej partycypacji potrzebujemy?

Chcemy mieć bezpośredni wpływ na to, ile wydajemy na bilet tramwajowy i jak ma wyglądać nowa elewacja na naszej kamienicy? Wespół w zespół, razem i do przodu! Nadchodzi partycypacja! 

W poniedziałek, 17 września o g. 18.00, partycypować będą: Hanna Gill-Piątek, Łukasz Prykowski, Patrycja Wojtaszczyk, Joanna Erbel i Przemysław Sadura. W samym centrum miasta - Świetlicy KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101.

Jakiej partycypacji potrzebujemy?
Debata z udziałem Hanny Gill-Piątek, Łukasza Prykowskiego i Patrycji Wojtaszczyk. Prowadzenie: Joanna Erbel, Przemysław Sadura.
17 września, poniedziałek, g. 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 101

Jeszcze kilka lat temu kwestia udziału mieszkanek i mieszkańców w miast w podejmowaniu kluczowych decyzji była radykalnym postulatem miejskich aktywistek i aktywistów. Teraz staje się praktyką. Polskie
miasta (w tym Łódź) otwierają się na ideę budżetu obywatelskiego. Jest coraz większa wola szukania nowych, lepszych modeli konsultacji społecznych. Jednocześnie coraz więcej z nas chce mieć realny wpływ na swoje otoczenie.

W czasie spotkania będziemy rozmawiać z zaproszonymi gośćmi na temat potencjału i ograniczeń partycypacji.

Pretekstem do rozmowy będzie Partycypacja. Przewodnik KP , ale nie ograniczymy się omawiania tekstów. Interesować nas będzie przede wszystkim społeczne zaangażowanie w Łodzi.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij