Miasto

Łódź, 17 stycznia: Gramy na serio I: Politycznie i ekologicznie

Zapraszamy na spotkanie pt. Gramy na serio I: Politycznie i ekologicznie czyli premierę nowego cyklu o nieznanym obliczu gier komputerowych i planszowych.
17 stycznia, wtorek, g. 18.00
Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Piotrkowska 101
Gość: Kamil Jędrasiak. Prowadzenie: Joanna Filipczak-Zaród i Marcin Zaród.

Nieważne, czy gry dopiero wchodzą do popkultury, czy też były tam od zawsze. W naszym nowym cyklu chcielibyśmy przedstawić Wam tytuły wychodzące poza schematy i ograniczenia głównego nurtu, próbujące w różny sposób łączyć rozrywkę, naukę i kulturę. Specjalnie dla Was szukamy gier mniej znanych, a jednocześnie łatwych do wykorzystania w aktywności obywatelskiej lub edukacyjnej.

I. Politycznie i ekologicznie

Nieznane oblicze gier komputerowych i planszowych. Krótki przegląd najciekawszych projektów związanych z ekologią i geopolityką. Szczypta kulturoznawczej teorii w całej beczce edukacyjnej praktyki. Od prostych gier na godzinę aż po wielowymiarowe symulacje globalnych problemów. Prelekcja połączona z dyskusją i prezentacją wybranych tytułów. Dzięki nam dowiesz się jak uratować świat, Palestynę i małe pandy bez ruszania się z domu.

Tym razem gramy i mówimy o:
– Curfew
– People’s Power
– Peacemaker
– BBC Climate Challenge
– Fate of the World
– Osamotnieni

Cykl prowadzą:

Marcin Zaród – miłośnik gier planszowych i komputerowych, testujący ich potencjał w różnych kontekstach dydaktycznych i wychowawczych. Popularyzator nauki, animator kultury i dziennikarz związany z branżą gier. Zawodowo fizyk w CBMM PAN w Łodzi.

Kamil Jędrasiak – kulturoznawca, związany z kołem Naukowym Badaczy Gier UŁ. Współtwórca programu Łódzkiego Festiwalu Komiksu i Gier, dziennikarz związany z branżą gier.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij