Miasto

Łódź, 17 stycznia: Gramy na serio I: Politycznie i ekologicznie

Zapraszamy na spotkanie pt. Gramy na serio I: Politycznie i ekologicznie czyli premierę nowego cyklu o nieznanym obliczu gier komputerowych i planszowych.
17 stycznia, wtorek, g. 18.00
Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Piotrkowska 101
Gość: Kamil Jędrasiak. Prowadzenie: Joanna Filipczak-Zaród i Marcin Zaród.

Nieważne, czy gry dopiero wchodzą do popkultury, czy też były tam od zawsze. W naszym nowym cyklu chcielibyśmy przedstawić Wam tytuły wychodzące poza schematy i ograniczenia głównego nurtu, próbujące w różny sposób łączyć rozrywkę, naukę i kulturę. Specjalnie dla Was szukamy gier mniej znanych, a jednocześnie łatwych do wykorzystania w aktywności obywatelskiej lub edukacyjnej.

I. Politycznie i ekologicznie

Nieznane oblicze gier komputerowych i planszowych. Krótki przegląd najciekawszych projektów związanych z ekologią i geopolityką. Szczypta kulturoznawczej teorii w całej beczce edukacyjnej praktyki. Od prostych gier na godzinę aż po wielowymiarowe symulacje globalnych problemów. Prelekcja połączona z dyskusją i prezentacją wybranych tytułów. Dzięki nam dowiesz się jak uratować świat, Palestynę i małe pandy bez ruszania się z domu.

Tym razem gramy i mówimy o:
– Curfew
– People’s Power
– Peacemaker
– BBC Climate Challenge
– Fate of the World
– Osamotnieni

Cykl prowadzą:

Marcin Zaród – miłośnik gier planszowych i komputerowych, testujący ich potencjał w różnych kontekstach dydaktycznych i wychowawczych. Popularyzator nauki, animator kultury i dziennikarz związany z branżą gier. Zawodowo fizyk w CBMM PAN w Łodzi.

Kamil Jędrasiak – kulturoznawca, związany z kołem Naukowym Badaczy Gier UŁ. Współtwórca programu Łódzkiego Festiwalu Komiksu i Gier, dziennikarz związany z branżą gier.

Ciekawy artykuł? Pomóż nam pisać takie teksty dalej.

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.