Miasto

Łódź, 12 stycznia: Co oznacza równe traktowanie?

Zapraszamy na spotkanie z Bogną Stawicką, łódzką Pełnomocniczką ds. Równego Traktowania. Prowadzenie: Ewa Kamińska (KP).
12 stycznia, czwartek, godz. 18.00
Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi (ul. Piotrkowska 101).


Łódź to najbardziej sfeminizowane miasto w Polsce, na 100 mężczyzn przypada tu aż 113 kobiet. Mimo to specyficznym dla kobiet problemom lokalne władze nie poświęcały do tej pory wiele uwagi. Dominowało uprawianie polityki pozornie neutralnej, "ślepej na płeć", która, jak wynika z badań socjologicznych, często zwiększa istniejące nierówności. Podobnie wyglądała sytuacja innych dyskryminowanych grup.
Czy to już przeszłość? W listopadzie 2011 roku prezydent Hanna Zdanowska przedstawiła łodzianom i łodziankom Pełnomocniczkę ds. Równego Traktowania. Została nią Bogna Stawicka, związana do tej pory z sektorem pozarządowym, działaczka m.in. organizacji kobiecych i ekologicznych.

 

Które z problemów dotykających grupy dyskryminowane uważa za najbardziej palące i jaki ma pomysł na ich rozwiązanie? Czy nadane przez władze miasta uprawnienia pozwolą jej działać skutecznie? Jakie są jej oczekiwania wobec współpracy z łodzianami i łodziankami, w tym z organizacjami pozarządowymi? Wszystkich, którzy chcą się tego dowiedzieć, zapraszamy na spotkanie z Pełnomocniczką.

Wstęp wolny.

 

fot. manifa.lodz.pl

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij