Miasto

Łódź, 12 kwietnia: Gramy na serio III: Na żywo czy naprawdę?

gns3Kolejna odsłona cyklu "Gramy na serio". Tym razem o grach w przestrzeni muzealnej, ulicznej i wirtualnej porozmawiają Kamil Jędrasiak, Joanna Filipczak-Zaród i Marcin Zaród.
12 kwietnia, czwartek, g. 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 101.

Jak odwołać skorumpowanego polityka, zrozumieć równania całkowe i zsekwencjonować wredny genom bez ruszania się z domu? Strzelanie do ludzi czy eksploracja wraków? Czy gra musi być bezstronna? Jak dobrać grę do odbiorcy? W co zagrać ze swoimi uczniami, a w co ze znajomymi? Czy jest coś jeszcze o graniu o czym nie pamiętaliśmy?
Zapraszamy na spotkanie, na którym pokażemy, w co powinni grać wszyscy obywatele.

Mówimy o:
– grywalizacji jako nowym zjawisku społecznym,
– przykładach użycia grywalizacji w aktywności obywatelskiej,
– grach jako narzędziach PR,
– grach w edukacji przyrodniczej i muzealnej,
– tym, jak i gdzie zacząć przygodę z grami.

O cyklu:
Nieważne, czy gry dopiero wchodzą do popkultury, czy też były tam od zawsze. W naszym cyklu chcielibyśmy przedstawić Wam tytuły wychodzące poza schematy i ograniczenia głównego nurtu, próbujące w różny sposób łączyć rozrywkę, naukę i kulturę. Specjalnie dla Was szukamy gier mniej znanych, a jednocześnie łatwych do wykorzystania w aktywności obywatelskiej lub edukacyjnej.

Cykl prowadzą:
Marcin Zaród – miłośnik gier planszowych i komputerowych, testujący ich potencjał w różnych kontekstach dydaktycznych i wychowawczych. Popularyzator nauki, animator kultury i dziennikarz związany z branżą gier. Zawodowo fizyk w CBMM PAN w Łodzi.

Joanna Filipczak-Zaród – mediatorka i psycholożka w Stowarzyszeniu Mediatorów Pactus. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Prowadzi warsztaty z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów (ADR), mediacji i komunikacji.

Kamil Jędrasiak – kulturoznawca, związany z kołem Naukowym Badaczy Gier UŁ. Współtwórca programu Łódzkiego Festiwalu Komiksu i Gier, dziennikarz związany z branżą gier. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij