Miasto

Łódź, 12-14 października: II Kongres Ruchów Miejskich

iikrm120W dniach 12-14 października odbywa się w Łodzi II Kongres Ruchów Miejskich. Łódź jest miastem, którego specyficzne problemy zostały dostrzeżone w Apelu Solidarności Miast podpisanym przez większość uczestników I Kongresu w Poznaniu (2011). II Kongres poszerza tematykę o nowe pola: ekologię, kulturę, politykę mieszkaniową i sprawy małych miast. Reprezentowane będą także nie tylko duże aglomeracje, ale też mniejsze miasta.

iikrmW ciągu ostatnich kilku lat w większości polskich miast zaczęły aktywizować się oddolne grupy mieszkańców, chcących odgrywać istotną rolę w współtworzeniu miasta. Niejednokrotnie okazało się, iż działanie lokalne jest niewystarczające by efektywnie rozwiązać istotne problemy – stąd inicjatywy oparte na współdziałaniu różnych ruchów miejskich na płaszczyźnie ogólnokrajowej. Tak powstała idea Kongresu Ruchów Miejskich, stworzona przez Stowarzyszenie My-Poznaniacy, którzy rok temu zorganizowali pierwsze tego typu spotkanie aktywistów z całej Polski.

II Kongres Ruchów Miejskich odbędzie się w Łodzi, w dniach 12-14 października 2012. Łódź jest miastem, którego specyficzne problemy zostały dostrzeżone w Apelu Solidarności Miast podpisanym przez większość uczestników I Kongresu. II Kongres poszerza tematykę o nowe pola: ekologię, kulturę, politykę mieszkaniową i sprawy małych miast. Reprezentowane będą także nie tylko duże aglomeracje, ale też mniejsze miasta.

Więcej informacji na stronie Kongresu >>>

Świetlica KP w Łodzi, wraz z kilkunastoma innymi organizacjami, włączyła się we współorganizowanie Kongresu.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij