Miasto

Łódź, 11-12, 25-26 sierpnia i 1-2 września: Morze Bałuckie

Zapraszamy na audio-instalację Morze Bałuckie autorstwa Sławasa Lewego, która towarzyszyć będzie naszej weekendowej Letniej Czytelni na placu Wolności. Morze Bałuckie to projekt, dzięki któremu Łódź zostanie symbolicznie połączona z morzem, którego dźwięki będą wdzierać się na plac Wolności od strony Bałut.

Zapraszamy na audio-instalację Morze Bałuckie autorstwa Sławasa Lewego, która towarzyszyć będzie naszej weekendowej Letniej Czytelni na placu Wolności. Morze Bałuckie to projekt, dzięki któremu Łódź zostanie symbolicznie połączona z morzem, którego dźwięki będą wdzierać się na plac Wolności od strony Bałut. Instalację – jeśli dopisze pogoda – będzie można odwiedzić w dniach 11-12, 25-26 sierpnia oraz 1-2 września 2012 na placu Wolności w Łodzi w godzinach 16.00-20.00.

Już jest!!!
Morze!!!
Morze Bałuckie!!!
Łódź zostaje przyłączona do morza!!!

Po wielu trudach, po bojach z urzędami, kancelarią prezydenta RP,  prezydentami miast, architektami przestrzeni, politykami wszystkich frakcji i przy nakładzie ogromu pracy i finansów .

Tryliony miliardy zylionów ton wywiezionej ziemi!!!

Zalanie całego Pomorza, Kujaw, ziemi łowickiej i części Mazowsza.
Protesty, bunty, przesiedlenia.
Niespotykana na skalę światową inwestycja!!!
Koszty wielkości 27 x PKB Arabii Saudyjskiej i Norwegii razem wziętych!!!
Myśleliśmy, że Euro to kres naszych możliwości!!!
Nie!!!
Stać nas na więcej!!!

Zamknij oczy i udaj się do dźwiękowego świata szumu fal, poczuj powiew bryzy, usłysz

tupot białych mew, albatrosa skrzek i chrzęst kroków po piasku.
Odpocznij, odpręż się i wyobraź sobie że:
morze może być w Łodzi.

Sławas Lewy (ur. 1970  w Łodzi) – muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, improwizator. Twórca projektów muzycznych: Prząśniczki, Bogowie Midi Orchestra, Dźwięk-Bud i LoopAnsamble. Stale współpracuje z Otwartym Studium Improwizacji tancerza Konrada Szymańskiego, tworząc dźwiękowo-ruchowe spektakle. Z MS współpracował w ramach tegoroczych Ekologii Miejskich koncertując ze swoim kolektywem muzycznym B.I.E.D.A i prowadząc warsztaty muzyczne dla mieszkańców na pikniku Sąsiedzi, który odbył się przy ul. Wólczańskiej.
Morze Bałuckie realizujemy dzięki pomocy Muzeum Sztuki w Łodzi.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij